Відповідно до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Зазначає Фонд соцзахисту інвалідів.
Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України Деякі питання реалізації норм Законів України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" та "Про зайнятість населення".
Відповідно до вищезгаданого Порядку звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою №10-ПОІ (річна). Форму звітності та Інструкцію щодо її заповнення затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України.
Але за роз'ясненням Фонду захисту інвалідів форму звітності №10-ПОІ (річна) подають підприємства відділенню Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням не пізніше ніж 1 березня року, наступного за звітним. Але за роз'ясненням Фонду захисту інвалідів форму звітності №10-ПОІ (річна) подають підприємства відділенню Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням не пізніше ніж 1 березня року, наступного за звітним. Тобто останнім днем для подання за 2020 рік буде 26 лютого.
УВАГА! Звіти надаються тільки в паперовому вигляді безпосередньо до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів. Чинними законодавчими та нормативними актами не передбачено подання звіту за формою №10-ПОІ (річна) в електронному вигляді.
З 12 лютого для подання звіту слід застосовувати тільки оновлену форму 10-ПОІ. Про це ми писали тут.
Датою надходження звіту вважають:- дату подання його роботодавцем до відділення Фонду;
- у разі надсилання поштою – дату на поштовому штемпелі.
В електронному вигляді звіт не подають.
Відповідальність
За несвоєчасну реєстрацію у Фонді інвалідів штрафу немає. Але без реєстрації у Фонді інвалідів не можна подати звіт. А за неподання звіту передбачений адмінштраф у розмірі від 10 до 20 н. м. д. г. (170 — 340 грн).
Що ще почитати на цю тему?
- Як зареєструватися в Фонді захисту осіб з інвалідністю читайте тут.
- Більше про правила заповнення та подання нового Звіту читайте в аналітиці від редакції
- Яка відповідальність передбачена за незабезпечення працевлаштування інвалідів, – читайте тут >>
- Докладно про те, як роботодавцеві зареєструватися у Фонді соціального захисту інвалідів та яку звітність слід подавати – читайте в аналітиці від Дт-Кт.
- Як правильно прийняти такого працівника на роботу? Які особливості має таке оформлення? Які додаткові умови потрібно буде створювати для робочого місця? Коли можна відмовити в працевлаштуванні особі з інвалідністю? Читайте в аналітичному матеріалі тут >>