• Посилання скопійовано

Громадські організації пропонують звільнити від подання інформації про бенефеціарів

У ВРУ зареєстровані два законопроєкти зі змінами до переліку юридичних осіб, на яких не поширюється вимога щодо подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників

Громадські організації  пропонують звільнити від подання інформації про бенефеціарів

5 жовтня 2021 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №6131 "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" щодо подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи". Його автором є О. Санченко ("Слуга народу").

Законопроєктом пропонується внести зміни до п. 9 частини другої ст. 9 Закону №755-IV. А саме - доповнити перелік юридичних осіб, на яких не поширюється вимога щодо подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників, громадськими організаціями та їх відокремленими підрозділами, органами самоорганізації населення. 

Водночас цього ж дня, 5 жовтня, у Раді зареєстровано альтернативний законопроєкт №6131-1 (теж від колективу нардепів зі "Слуга народу"). Ним також пропонуються зміни до переліку юридичних осіб, інформація про кінцевого бенефіціарного власника яких не міститься у ЄДР. А саме - додати туди громадські організації та їх структурні утворення, молодіжні та дитячі громадські організації та їх структурні утворення, громадські спілки та їх структурні утворення, благодійні організації та їх структурні утворення.

Як пояснюють нардепи, на сьогодні в Україні зареєстровано приблизно 87 тис. громадських організацій, керівники яких змушені стояти в чергах до Центрів надання адміністративних послуг та державних реєстраторів (наражаючись на небезпеку заразитися коронавірусною хворобою), сплачувати юристам за консультації, щоб надавати державі інформацію у паперовому вигляді, якої фактично не існує. Така ситуація, на їхню думку, породжує бюрократію, додає зайвої та, фактично, непотрібної роботи працівникам ЦНАП та державним реєстраторам, що призводить до виникнення суспільної напруги.     

У разі прийняття один з цих законів набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»