Нагадаємо, що граничний строк подання інформації про бенефіціарів – 11 липня 2022 р. Але через війну цей обовʼязок можна виконати й після її закінчення – протягом місяця. З 12 липня Мінʼюст ще не матиме права до закінчення війни штрафувати за неподання цієї інформації. Про це ми писали тут.
27 липня ВРУ прийняла у І читанні законопроєкт №6320 про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку подання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу.
6 вересня його прийнято у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними поправками. Про це вказав Железняк у своєму Телеграм-каналі.
Законопроєктом передбачається, зокрема:
- частково автоматизувати проведення перевірки відомостей про осіб, що є кінцевими бенефіціарними власниками юридичної особи, поданих до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань в електронній формі, з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
- скасувати вимоги щодо виключно нотаріального засвідчення копій документів, що подаються для підтвердження особи кінцевого бенефіціарного власника;
- конкретизувати порядок визначення юридичними особами інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності;
- запровадити обов'язок юридичних осіб, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, та фізичних осіб, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб та/або здійснюють вирішальний вплив щодо їх діяльності, надавати на запити юридичних осіб інформацію, необхідну для подання юридичною особою для внесення або актуалізації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи та інше.
Наразі невідомо, з якого числа почнуть діяти нові правила. Про це дізнаємося після підписання законопроєкту №6320 та появи опублікованого тексту закону.