• Посилання скопійовано

Нові форми №1-ВП та №1-ОП про обсяги виробництва та обігу підакцизних товарів: проєкт від Мінфіну

Мінфін доопрацював та повторно оприлюднив проєкти нових форм звітів з виробництва та обігу в оптовій мережі деяких підакцизних товарів, порядків їх заповнення, а також кодів, одиниць виміру та видів продукції/ товару

Нові форми №1-ВП та №1-ОП про обсяги виробництва та обігу підакцизних товарів: проєкт від Мінфіну

7 червня 2024 року Мінфін повторно оприлюднив для обговорення проєкт свого наказу (завантажити), яким пропонує затвердити нові:

  • форму №1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (завантажити);
  • Порядок заповнення форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (завантажити);

  • форму № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (завантажити);
  • Порядок заповнення форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (завантажити);

  • Коди, одиниці виміру та види продукції / товару (завантажити).

У картці проєкту вказано, що його доопрацьовано станом на 07.06.2024, проте що саме змінилося порівняно з попереднім оприлюдненням, не зазначено.

 

Для чого оновлюються звіти?

До статті 16 Закону №481/95-ВР у частині подання суб’єктами підприємництва звітів про обсяги виробництва та обігу в оптовій мережі підакцизних товарів було внесено численні зміни, зокрема щодо звітування стосовно:

  • тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН);
  • рідин, що використовуються і електронних сигаретах;
  • тютюнової сировини.

Крім того, ст. 16 Закону №481/95-ВР збільшено терміни подання звітності малими виробниками спиртових дистилятів (раз на квартал) та малими виробниками виноробної продукції (раз на рік).

Зазначене вимагає визнання таким, що втратив чинність, наказу Мінфіну від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» та розроблення і затвердження нових форм звітів та порядків їх заповнення.

 

Коли наберуть чинності нові форми?

У разі затвердження наказ набере чинності з першого числа другого місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування. Адже, як зазначено у пояснювальній записці, започаткування подання нових форм звітів в електронному вигляді потребує певного часу на розробку (доопрацювання) та впровадження програмного забезпечення.  

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»