• Посилання скопійовано

Нюанси подання «пустої» декларації з ЄП «єдинниками» ІІІ групи

Щоквартальне відображення факту неперевищення встановленого обсягу доходу у податковій декларації є показником, який підлягає декларуванню суб’єктом господарювання як платником єдиного податку

Нюанси подання «пустої» декларації з ЄП «єдинниками» ІІІ групи

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно з абзацом першим п. 49.2 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи та податкових агентів платників єдиного податку третьої групи – електронних резидентів (е-резидентів) є календарний квартал (крім податкового періоду податкової звітності з податку на додану вартість, визначеного п. 202.1 ПКУ) (абзац другий п. 294.1 ПКУ).

Податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм п. 296.5 і 296.6 ПКУ (п. 296.7 ПКУ).

Форму податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 №578 із змінами та доповненнями (далі – податкова декларація).

Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) у податковій декларації окремо відображають, зокрема, обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою єдиного податку, встановленою для таких платників п. 293.3 ПКУ (пп. 1 пп. 296.5.4 ПКУ).

Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування (п. 292.14 ПКУ).

У разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого пп. 3 п. 291.4 ПКУ, суб’єкт господарювання зобов’язаний, відповідно до пп. 3 пп. 298.2.3 ПКУ, перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

Тобто щоквартальне відображення факту неперевищення встановленого обсягу доходу у податковій декларації є показником, який підлягає декларуванню суб’єктом господарювання як платником єдиного податку.

Таким чином, юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, у яких протягом звітного періоду відсутні доходи, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, але у попередніх звітних періодах цього ж року було отримано та задекларовано дохід, то за поточний звітний період відповідно до п. 296.7 ПКУ платники мають знову задекларувати отриманий ними раніше дохід (без сплати єдиного податку).

Джерело: ДПС у Чернівецькій області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»