• Посилання скопійовано

Як можна відкоригувати додаток 1 до єдиної звітності?

Зокрема, якщо донараховують або зменшують суму ЄСВ на суму зарплати (доходу), нарахованої (нарахованого) у попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 2 та 3

Як можна відкоригувати додаток 1 до єдиної звітності?

Пенсійний фонд у своєму листі від 08.11.2024 №2800-060202-8/69012 підкреслив, що для щоквартального формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу призначений додаток 1 до Розрахунка "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам" (далі - Д1).

Графа 09 Д1 заповнюється платником єдиного внеску лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 - 15.

Зокрема, код типу нарахувань 1 зазначають лише для осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний місяць, а єдиний внесок нараховують на суму, яку визначають шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої (виплаченого) за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона (він) нарахована (нарахований), а також для осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню заробітну плату за вимушений прогул.

Коди типу нарахувань 2 - 9 зазначають лише в разі донарахування або зменшення суми єдиного та страхового внесків застрахованій особі.

Якщо донараховують або зменшують суму єдиного внеску на суму заробітної плати (доходу), нарахованої (нарахованого) у попередніх звітних (податкових) періодах, застосовують коди типу нарахувань 2 та 3.

Також у Порядку зазначено, що стосовно однієї застрахованої особи допускається декілька записів у Д1, якщо протягом одного звітного (податкового) періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами), за минулі (тимчасова непрацездатність і перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами й нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду - сум середньої заробітної плати за вимушений прогул) періоди.

Якщо нарахування заробітної плати здійснюють за попередній звітний (податковий) період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включають до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування.

Згідно з п. 5 р. V Порядку №4 після закінчення строку подання Розрахунка з типом "Звітний" та/або "Звітний новий" подають Розрахунок із типом "Уточнюючий". Уточнюючий Розрахунок можна подавати як за звітний період, так і за попередні періоди.

Платник єдиного внеску у звітному (податковому) періоді може провести коригування та виправити помилку, зроблену в попередніх звітних (податкових) періодах, здійснити донарахування або зменшення суму єдиного внеску, застосовуючи коди типу нарахувань, передбачені п. 1 р. IV Порядку №4.

Як підкреслив ПФУ, іншого Порядком №4 не передбачено.

Зауважимо, що в іншому розʼясненні ПФУ більш детально розповідав про види помилок та їх виправлення. Зокрема, від виду помилки та мети коригування залежить принцип коригування поданого Д1: за допомогою ознаки «0, 1» або коду типу нарахувань (далі – КТН) «2, 3».

Ознака «0, 1». Виправлення несумової помилки: необхідно сформувати та подати Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий» за той податковий період, в якому виявлено помилку, та Д1 до нього.

У Д1 потрібно повторити помилковий рядок та у графі 25 «Ознака (0, 1)» проставити ознаку «1» – рядок на вилучення. Далі сформувати ще один рядок з правильною інформацією та у графі 25 проставити ознаку «0» – рядок на додавання. Тобто відбувається заміна помилкового рядка на правильний.

***

Читайте також:

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»