• Посилання скопійовано

Які послуги надаються бізнесу в умовах тимчасового обмеження доступу до ЄДР?

Підприємці можуть подавати заяви про зміну місцезнаходження або припинення підприємницької діяльності в паперовій формі, а от отримати документи з ЄДР – ні

Які послуги надаються бізнесу в умовах тимчасового обмеження доступу до ЄДР?

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції надало корисний чекліст для реєстрації бізнесу та громадських формувань.

1. Чи можливо наразі провести державну реєстрацію у сфері юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців?

Так, у частині державної реєстрації зміни місцезнаходження або припинення діяльності та фізичних осіб — підприємців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.12.2024 № 1546 врегульовано деякі питання функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, а саме: порядок державної реєстрації зміни місцезнаходження або припинення діяльності ФОПа в умовах тимчасового обмеження доступу до Єдиного державного реєстру.

Згідно з постановою, підприємці можуть подавати заяви про зміну місцезнаходження або припинення підприємницької діяльності в паперовій формі до будь-якого податкового органу незалежно від його місцезнаходження, а також про закриття ФОПа в електронній формі через портал Дія. Податкові органи вносять відповідні відомості до своїх інформаційних систем, а у разі подання заяви в паперовій формі передають їх Міністерству юстиції.

2. Чи можливо отримати або перевірити документи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань?

Ні, документи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань формуються виключно за допомогою вказаного реєстру. Портал електронних сервісів є фактично складовою реєстру та не функціонує окремо, через що отримати документи в електронній формі (витяг, виписка, статутні документи тощо) неможливо.

3. Чи призупинено роботу відділів державної реєстрації громадських формувань?

Ні, відділи державної реєстрації громадських формувань працюють у звичайному режимі. Проте з метою безпеки державна реєстрація громадських формувань та статутів територіальних громад не здійснюється до поновлення роботи відповідних реєстрів.

4. Чи буде враховано неможливість звернутися із відповідними документами до суб’єкта державної реєстрації під час обчислення строків (дія протоколів громадських об’єднань)?

Так, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1445, яка тимчасово зупиняє строки адміністративного провадження та надання публічних (включно з електронними) послуг, пов’язаних із використанням єдиних та державних реєстрів Міністерства юстиції України. Отже, розгляд документів відбуватиметься з урахуванням цих обставин.

5. Чи зберігається дія квитанції після відмови в державній реєстрації у разі закінчення 30-денного строку з дня відмови?

Так, згідно зі згаданою у попередньому питанні постановою строки адміністративного провадження та надання публічних (включно з електронними) послуг, пов’язаних із використанням державних реєстрів Міністерства юстиції України, є призупиненими. Тож на момент розгляду зазначені у цьому питанні квитанції ще вважатимуться дійсними.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.20259
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202514
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025456
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202588
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526