• Посилання скопійовано

Як заповнити ф. №20-ОПП у разі зміни адміністративно-територіальної одиниці?

Форму №20-ОПП подають з ознакою «3», й у графах 6 та 7 розділу 3 Заяви за ф. №20-ОПП зазначають код та назву населеного пункту відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад

Як заповнити ф. №20-ОПП у разі зміни адміністративно-територіальної одиниці?

Волноваська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє: Міністерство фінансів України наказом від 27.09.2024 №470 змінило форму №20-ОПП. Оновлено назву, і тепер це Заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – Заява за ф. №20-ОПП). Також структуровані поля, що передбачають відомості про адресу місцезнаходження об’єкта оподаткування. Ця форма діє з 25.11.2024.

Заява за ф. №20-ОПП подається платниками податків до податкових органів відповідно до п. 63.3 ПКУ та Порядку обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Порядок №1588). Заява за ф. №20-ОПП може бути надана найбільш зручним для установи способом – на папері або в електронному вигляді. Ідентифікатор Заяви – J1312006 для юридичних осіб та F1312006 – для фізичних осіб.

В абзаці 4 п. 63.3 ПКУ передбачено, що з метою проведення податкового контролю платники податків зобов'язані стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків. 

Відповідно до п. 8.4 Порядку №1588 Заява за ф. №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Пунктом 8.5 розділу VIII Порядку №1588 визначено, що у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Заяву з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування.

При цьому в разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається у Заяві за ф. №20-ОПП двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому – оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.

Слід зазначити: якщо внаслідок зміни адміністративно-територіального устрою змінилась адміністративно-територіальна одиниця, на території якої розташований об’єкт оподаткування, платник податків за власним бажанням або у разі потреби у випадках, пов’язаних із використанням даних про такий об’єкт оподаткування, наприклад реєстрацією/перереєстрацією реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, реєстрацією/внесенням змін у дані щодо акцизних складів, тощо може подати Заяву.

У такому разі Заява за ф. №20-ОПП подається з ознакою «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування» та у графах 6 «Код територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» та 7 «Назва населеного пункту/району у місті» розділу 3 Заяви за ф. №20-ОПП зазначається код та назва населеного пункту відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад.

Про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або  через які провадиться діяльність, про які платникам податків вже було повідомлено контролюючі органи до прийняття цих змін, повторно повідомляти шляхом подання Заяви за ф. №20-ОПП за новою формою, не потрібно.

Отже, Заяву про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП, мають подавати всі фізичні або юридичні особи впродовж 10 робочих днів після реєстрації або після будь-якої зміни інформації щодо об’єкта оподаткування  в електронному або паперовому вигляді. Вона є обов’язковою для заповнення у вищезазначених випадках. 

Джерело: ДПС у Донецькій області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»