• Посилання скопійовано

В які строки контролюючій особі слід подавати повний звіт про КІК?

Контролююча особа зобов'язана подати повний звіт про контрольовані іноземні компанії до кінця календарного року, наступного за звітним роком

В які строки контролюючій особі слід подавати повний звіт про КІК?

Протягом двох тижнів фахівці відділу трансфертного ціноутворення Головного управління ДПС у Запорізькій області проводять зустрічі із платниками податків.

Зокрема, під час більшості заходів йдеться про виконання контролюючими особами правил КІК, які регламентує ст. 39-2 ПКУ.

За роз’ясненнями до податківців звернулися представники торгівельної компанії. Під час обговорення її кейсу керівник відділу трансфертного ціноутворення Євгеній Григор’єв нагадав про необхідність подання Звіту про КІК, із завіреними копіями фінансової звітності, одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток за відповідний календарний рік.

Також під час зустрічі були проаналізовані проблемні аспекти подання Повідомлення про набуття або припинення участі у КІК. Керівник профільного відділу зауважив, що згідно з чинним законодавством платники податків, які самостійно виправляють помилки, що призвели до заниження податкового зобов’язання, звільняються від штрафних санкцій та пені до кінця воєнного стану. Також, відповідно до змін законодавства, до контролюючої особи не будуть застосовані штрафні санкції за порушення, вчинені у період з 1 січня 2022 року та по останній календарний день календарного місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, за умови виконання контролюючою особою обов’язків, передбачених ст. 39-2 ПКУ, протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Представниця компанії зауважила, що не має можливості подати повний Звіт про КІК до кінця календарного року, оскільки граничні строки підготовки фінансової звітності у країні реєстрації КІК минають пізніше. На що Євгеній Григор’єв зазначив, що контролююча особа зобов'язана подати повний звіт про контрольовані іноземні компанії до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком. У разі якщо відповідно до такого звіту загальний оподатковуваний дохід, об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи збільшується, така особа до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком, подає уточнюючу річну декларацію про майновий стан і доходи або податкову декларацію з податку на прибуток підприємств.

Під час іншої зустрічі йшлося про ліквідацію нерезидента. Фахівці відділу трансфертного ціноутворення надали його представнику роз’яснення щодо основних етапів процедури ліквідації нерезидента та надали відповіді на питання щодо особливостей процедури ліквідації представництва нерезидента.

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.20257
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202513
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025427
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202585
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526