
- Бланк Єдиної звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ (повна назва – Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску), терміни її подання і сплати, а також іншу корисну інформацію про цю форму дивіться за посиланням.
- Форму Єдиної звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (із останніми змінами, внесеними наказом Мінфіну від 24.01.2025 №39).
- Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за цим посиланням, а ще більше корисних інструкцій щодо бланків податкової та статистичної звітності дивіться тут.
- Актуальна база бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) – на нашому сайті у розділі бланків.
- Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про єдину звітність дивіться за посиланням.
ДПС у Тернопільській області розповідає, що наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4 (із внесеними змінами та доповненнями) затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, утриманого з них податку, а також нарахованого єдиного внеску (Розрахунок), та Порядок його заповнення і подання (Порядок).
Згідно з пп. 1 п. 4 розділу IV Порядку, загальна частина додатка 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (додаток 4ДФ) до Розрахунку містить такі реквізити:
- у рядку 01 вказується тип документа – «Звітний», «Звітний новий» або «Уточнюючий»;
- у рядку 04 зазначається кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами) та отримують доходи з ознакою «101»;
- у рядку 05 – кількість осіб, які працюють за цивільно-правовими договорами та отримують доходи з ознакою «102».
Підставами для коригування поданого і прийнятого Розрахунків можуть бути:
- самостійне виявлення помилки платником;
- повідомлення про помилку, надане контролюючим органом.
Відповідно до п. 11 розділу V Порядку, виправлення даних у розділі I додатка 4ДФ здійснюється так:
– щоб виключити помилковий рядок, потрібно повторити всі його графи, але у графі 10 вказати значення «1» – тобто позначити цей рядок як такий, що підлягає виключенню;
– щоб додати новий або пропущений рядок, необхідно заповнити його повністю та у графі 10 зазначити «0» – тобто додати рядок;
– якщо потрібно замінити помилковий рядок правильним, необхідно подати два рядки:
- перший – на виключення неправильних даних (графа 10 = «1»);
- другий – з правильними даними (графа 10 = «0»).
Платник податків може виправити помилку, допущену у рядках «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» та/або «Працювало за цивільно-правовими договорами», при поданні додатка 4ДФ до Розрахунку з типом «Звітний новий»/«Уточнюючий» при одночасному виправленні помилки у розд. I та/або розд. II додатка 4ДФ до Розрахунку, окреме коригування зазначених рядків Порядком не передбачено.