У зв'язку з введенням санкцій українським урядом щодо компаній російського походження для багатьох українських приватних і державних підприємств постало питання подальшого використання програмного забезпечення 1С для бухгалтерського обліку, документообігу та діловодства.
Так, державні установи повинні перейти на інші облікові системи (українські або закордонні аналоги) в обов'язковому порядку.
Приватні ж компанії рано чи пізно зіткнуться з двома проблемами:
- необхідністю зміни або розширення функціональності системи
- збільшення кількості користувачів в системі
Так як заборонені будь-які операції-розрахунки з компаніями, які потрапили під санкції, не можна буде купити нові ліцензії, замовити оновлення системи до наступної версії або модифікацію ПО під специфічні потреби бізнесу.
Українські підприємства мають кілька способів реакції на цю ситуацію:
- ігнорування - залишити все як є і чекати скасування або закінчення санкцій (тобто до травня 2020 року);
- тимчасовий обхідний шлях - наймання в штат підприємства розробників 1С для технічної підтримки і модифікації системи під свої потреби, і використання обмеженої кількості ліцензій великою кількістю існуючих користувачів;
- заміна системи 1С на українські або закордонні аналоги або ж перехід до використання системи класу ERP (англ. Enterprise Resource Planning - планування ресурсів підприємства), яка дозволяє вести не тільки бухгалтерський облік, а й управління всіма процесами і ресурсами підприємства.
На сьогоднішній день однією з найпоширеніших ERP-систем в світі є Dynamics NAV американської корпорації Microsoft, якою користуються в більш ніж 100 країнах світу. У базову функціональність цієї системи входить не тільки фінансовий модуль для бухгалтерського і податкового обліку, а й управління логістикою, виробництвом і операційною діяльністю, управління продажами і обслуговуванням, а також бізнес-аналітика.
Власники бізнесу та керівники підприємств зупиняють вибір саме на цій системі тому, що її імплементація і використання дає найкращі показники ROI (повернення інвестицій) і TCO (вартості володіння), а також через короткі терміни введення в експлуатацію.
Керівники структурних підрозділів, які безпосередньо відповідальні за ефективність своїх департаментів і впровадження у них ERP-системи, наголошують на тому, що система відповідає галузевій специфіці та бізнес-процесам підприємств.
IT-директори і відповідальні за інфраструктуру керівники серед переваг Dynamics NAV виділяють відкритість коду, доступний клієнтові.
Для кінцевих користувачів Dynamics NAV важливі зручність і наявність в системі рольового інтерфейсу (для бухгалтера, логістика, продавця та інших 20 ролей), що економить час і мінімізує людський фактор при роботі з системою. Так як абсолютна більшість корпоративних користувачів в світі використовують операційну систему Windows і поштовий клієнт Outlook, час навчання та адаптації співробітників до Dynamics NAV проходить швидше за рахунок схожості інтерфейсу з вже знайомими офісними програмами та її 100% інтеграцією з Microsoft Office (Outlook, Word, Excel ).
В Україні великим досвідом по впровадженню системи Microsoft Dynamics NAV має компанія SMART business - партнер Microsoft - з підтвердженими компетенціями Gold Enterprise Resource Planning, Gold Customer Relationship Management, Gold Cloud Productivity.
SMART business автоматизував процеси в Dynamics NAV для низки компаній, серед яких Ecosoft, Johnson & Johnson Україна, Danica Україна, Royal Canin Україна (корпорація Mars), Avalon Inc., Rhenus Revival, OSI Food Solutions, Sika Україна, Консультативна Місія Європейського Союзу, ЛІГА: Закон, Adidas, IKEA і т.д. При цьому Dynamics NAV використовується як на малих підприємствах з одним-двома користувачами, так і у великих компаніях з десятками тисяч операцій в день.
Для допомоги українським компаніям, які шукають альтернативи програмі 1С або вирішили перейти на іншу систему для бухгалтерського і операційного обліку, компанія SMART business сумісно з Microsoft Україна проводить безкоштовні семінари з бухобліку згідно ПСБО в Dynamics NAV.
На них розглядаються всі стандартні процеси і документи з бухгалтерського обліку, проводять огляд аналогічних 1С функцій (хто звик працювати саме в 1С), вивчають приклади використання Dynamics NAV в українських і закордонних компаніях, відповідають на запитання бухгалтерів і інших зацікавлених фахівців.
Семінари з бухгалтерського та операційного обліку в Dynamics NAV проводяться щотижня в офісі компанії SMART business.
Протягом чотирьох днів фінансові консультанти демонструють облік грошових коштів, роботу з контрагентами, облік запасів і виробництва, облік ПДВ, податкову звітність, облік основних засобів і нематеріальних активів, визначення фінансових результатів та складання звітності, розрахунок заробітної плати і кадри в Microsoft Dynamics NAV.
Для того, щоб відвідати семінар, необхідно зареєструватися на сайті getsmart.com.ua,
при цьому є можливість прослухати як повний курс, так і вибрати один або кілька днів
з потрібних тем бухгалтерського і операційного обліку.
****
Читайте також:
- Санкції щодо 1С і російських ІТ-ресурсів будуть оскаржені в Конституційному Суді
- Не «1С»-ом єдиним: які альтернативи пропонує український ринок?
- Ощадбанк надасть майданчик, що замінить санкційний додаток 1С
- Важлива новина: усе, що ми знаємо про заборону 1С в Україні (і не тільки про них)
- Я використовую 1С. Що мені тепер робити?
- Спільнота 1С:Франчайзі б’є на сполох
- В СБУ пообіцяли не чіпати бізнес через користування 1С
- В "1С:Підприємство" прокоментували введення санкцій (відео)
- Порошенко заборонив бухгалтерську програму 1С (а ще Яндекс, Вконтакте і Mail.R