На сьогодні чи не кожен бухгалтер має проблему складання Розрахунків коригування до податкових накладних.
Нагадаємо, що регламентується складання податкових накладних та розрахунків коригування Порядком №1307, який було з 01.12.2018 р. відкориговано наказом Мінфіну №763. Про це ми писали тут.
Наказом №763 було визначено нові причини коригування податкових накладних. Відповідно до цього ДФСУ видала коди причин. Серед них - умовний код причини коригування 302 для визначення «усунення неоднозначностей». В примітках податківці чітко визначили, що це виправлення помилок, допущених при здійсненні попередніх коригувань ПН, та відображення правильних показників таких позицій, які утворилися в результаті таких коригувань.
Отже, згідно з рекомендаціями ДФС, причина усунення неоднозначності за кодом 302 визначається не у випадках «Інші». Адже до цього ми інколи використовували причину усунення неоднозначності в тих випадках, коли ніяка причина не давала нам можливості зареєструвати РК до ПН. Тобто зараз ми з вами чітко маємо код 302 – «Усунення неоднозначностей».
В яких випадках ми можемо використовувати причину «Усунення неоднозначностей»?
Давайте визначимо три основні причини:
- за одним номером рядка податкової накладної обліковується дві та більше товарні позиції;
- відбулося одночасне коригування кількісних та вартісних показників однієї товарної позиції (одночасно заповнювались гр. 7-10 р. Б РК);
- коригування ціни відображалось у гр. 8 р. Б РК (замість гр. 9) або коригування кількості здійснювалось у гр. 10 р. Б РК (замість гр. 7).
Отже, коли ми бачимо що є три причини для складання РК з кодом 302 та причиною «Усунення неоднозначностей», потрібно пам’ятати такі правила:
- Правило 1. Ми 100% сторнуємо, а потім додаємо правильні визначення.
- Правило 2. Якщо у податковій накладній є кілька помилок в різних рядках, то груп коригування буде рівно стільки, скільки буде рядків з помилками. Тобто рядок з помилкою відповідає групі коригування. Це визначається окремо для кожного рядка. Але РК буде складатися один за всією податковою накладною і причина буде «Усунення неоднозначностей», код 302.
Як правильно заповнити РК до ПН, якщо до цього було в одному РК визначено коригування і кількісних і вартісних показників? У такому разі РК ми визначимо номер ПН, до якої робиться коригування, визначимо обов’язкові реквізити щодо постачальника та отримувача. А потім будемо заповнювати розділ А та розділ Б.
В розділі Б є основні принципи. Так, ми сторнуємо 100% рядок ПН (наприклад, другий рядок ПН) Тож визначаємо в другом рядку ПН це чітке визначення, тобто сторнуємо все.
У цьому другому рядку ми заповнюємо з вами графи 1.1, 1.2, тобто перший та другий рядок ПН. Код причини 302, номер групи коригування буде у нас з вами перший, далі визначаємо опис номенклатури, в графі 4.1 визначаємо код товару, а далі ми вже визначаємо п’яту і шосту графи як звичайно, а потім лише у графі 7 визначаємо зі знаком «-» кількість товару що ми коригуємо. Після цього заповнюємо зі знаком «-» графи 13 та 14.
Що стосується плюсових рядків. Другий рядок в графі 1.1 ми визначаємо, що з’являється новий рядок у ПН і він визначається за номером 3 у РК та ПН. Причина та ж сама 302, група 1 і тут ми заповнюємо зі знаком «+» графу 7 та 8. І також графи 13 та 14.
Також визначаємо, що за однією товарною позицією надали нову товарну позицію у вигляді двох рядків. Тобто і третє буде пункт, четвертий рядок у ПН, додаємо товарну позицію, заповнюємо графи 7 та 8, 13 та 14 зі знаком «+».
Отже, саме так складається РК в тих випадках, коли ви до цього вже робили РК і виконали його неправильно.
Важливо❗
1. Причина «Усунення неоднозначностей» не може бути використана як причина «Інші».
2. За кодом 302 визначено 3 випадки його використання.
3. Неправильне заповнення граф та рядків в РК призводить до відхилення його реєстрації.