Що робити з невикористаним резервом відпусток?
Підприємство за критеріями 2017 р. та 2018 р. належить до мікропідприємств. До 2019 р. нараховувало резерв відпусток. У 2019 р. прийнято рішення відмовитися від створення резерву відпусток. Що робити із сумою невикористаного резерву станом на 01.01.2019 р.?
Відображення допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами в Звіті з ЄСВ
Як додати до таблиці 5 за минулий звітний період інформацію про відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами? Чи донараховується ЄСВ на таку допомогу, якщо її розмір за місяць менший за мінімальну зарплату?
Підприємство укладає перший ЗЕД-договір на експорт: які дії експортера?
Підприємство укладає ЗЕД-договір на експорт товару на умовах передплати. Коли слід реєструватися на митниці: до передплати чи до відвантаження товару? Які будуть наслідки порушення 365-денного строку ЗЕД-розрахунків?
Працівниця працює як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом: що з оподаткуванням?
Працівниця оформлена за основним місцем роботи на півдня з годинною тарифною ставкою 25,13 грн. На цьому ж підприємстві оформлена на півдня як сумісник. Як бути з оподаткуванням, оплатою та звітністю?
Стягнення коштів з боржника за виконавчим листом: як облікувати?
Підприємство отримало лист від державної виконавчої служби про стягнення з боржника коштів (на підприємстві боржник отримує орендну плату за земельну ділянку). Як відобразити таку операцію в бухгалтерському обліку?
Дата відвантаження та отримання товару не співпадають: коли визнавати витрати та ПЗ?
08.02 постачальник отримав передоплату у розмірі 10 тис. грн. 13.02 відвантажив товар перевізнику на суму 12 тис. грн. 18.02 покупець доплатив 2 тис. грн і лише 11.03 отримав від перевізника товар. Згідно з договором, право власності переходить до покупця при отриманні товару. Коли визнавати витрати та нараховувати податкові зобов'язання?
Оплата за послуги від третьої особи: на кого виписувати ПН?
Відповідно до умов трьохстороннього договору, ТОВ надає послуги з санаторно-курортного лікування фізособі, які оплачує Управління праці та соцзахисту населення. На кого виписувати ПН: на кінцевого споживача-фізособу, який безпосередньо отримує послуги, чи на Управління, яке оплачує надані ТОВ путівки?
Укладення договору позички авто з директором без нотаріального посвідчення: чи правомірно?
Чи правомірно підприємство укладає договір позички вантажного автомобіля (без нотаріального посвідчення) з фізособою - директором на 1-2 дні для доставки товару, а також договір про надання послуг з виконання функцій водія (з фізособою) з оплатою послуг водія, утриманням ПДФО та ВЗ, списанням придбаного пального?
Переоцінка ОЗ при переході на МСФЗ: чи є податкові різниці?
Чи стосується норма пп. 138.3.1 ПКУ про неврахування переоцінки ОЗ у різницях у випадку переоцінки ОЗ до справедливої вартості, яка проводиться один раз під час переходу на МСФЗ (історична собівартість суттєво відрізняється від справедливої вартості за даними експертної оцінки)?
Касові операції у юрособи - «єдинника»
Підприємство (платник єдиного податку за ставкою 5%) надає медичні послуги. Оплата готівкою здійснюється через РРО. Банк приймає готівку до 16:50, Z-звіт формується о 17:30. Ліміт каси – 1 500 грн. 14.03.2019 р. отримано 3 500 грн готівкою, а 15.03.2019 р. ці кошти здали до банку. Як організувати облік готівки? Як визначити дохід для цілей єдиного податку?