Комісійні банків за відкриття й обслуговування рахунків у цінних паперів для фізосіб не будуть високими, впевнений директор департаменту по управлінню валютними резервами та здійсненню операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.
Таку думку він висловив на засіданні Фінансового прес-клубу на тему «Валютні облігації для населення: переваги і недоліки запропонованих інструментів», який провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
«Це не так дорого, це доступно для людей, які готові інвестувати, — зауважив представник НБУ. — Відкриття рахунку, наприклад, в «Ощадбанку» коштує 20 грн. Обслуговування коштує теж невелику суму. Вони вже погодили у себе механізм, коли вони без курсових втрат у населення купують [ОВДП] за гривню. І комісія за кожен папір — 10 центів», — розповів Дубихвіст.
Водночас голова правління банку «Фінанси та кредит» Володимир Хливнюк зауважив, що витрати на відкриття рахунку в цінних паперах «не можуть бути взагалі зовсім незначними».
«Такими вони можуть бути тільки в разі масового обігу цих інструментів... Навіть 10 центів — це 80 копійок. Тобто для комерційного неспеціалізованого банку це мало, але для спеціалізованого банку — цілком прийнятна ціна», — зауважив банкір. «Будемо дивитися обсяги і обороти. Сьогодні комісія 10 центів, завтра — 5, післязавтра — 15», — додав голова правління «Ощадбанку» Сергій Подрезов.
Водночас заступник голови правління «Дочірнього банку «Сбербанку Росії» Дмитро Золотько переконаний, що для інвесторів-фізосіб, які купуватимуть ОВДП, більш принциповим питанням, ніж комісійні банків, буде аспект декларування отриманих доходів. «Це те, що при звичайному банківському вкладі нічого не потрібно. Прийшов, отримав відсоток і пішов — всі задоволені. І в першу чергу вкладник«, — зауважив банкір.