Національний банк констатує дотримання міжнародними платіжними системами Visa та Masterсard домовленостей щодо зниження комісій інтерчейндж.
Відсьогодні, з 26 листопада 2021 року, Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2%.
Про це регіональні представництва компаній повідомили регулятору. Зниження розміру ставки комісій інтерчейндж відбулося в межах виконання умов Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні.
Передумовою зниження комісій стало надання Антимонопольним комітетом України 11 листопада 2021 року відповідного дозволу компаніям Mastercard та Visa на узгоджені дії у вигляді зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій.
"Національний банк позитивно оцінює продовження поступового зниження ставок для внутрішньодержавних операцій в Україні. Ми вважаємо, що подальша реалізація меморандуму дасть змогу збалансовано розвивати безготівкові розрахунки з урахуванням рівня охоплення громадян банківським обслуговуванням з одного боку і розвитку платіжної інфраструктури з іншого, – підкреслив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан. – На нашу думку, це також вплине на зменшення банками-еквайрами тарифів для торговців, що зокрема сприятиме зниженню витрат бізнесу".
17 травня 2021 року Національний банк, Masterсard та Visa підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні. Цим документом закріплено узгоджений підхід щодо поступового зниження граничного розміру комісії інтерчейндж. Ключовою умовою для реалізації цього меморандуму та початку зниження розміру комісії було отримання міжнародними платіжними системами дозволу Антимонопольного комітету України на такі узгоджені дії.
Загалом меморандум передбачає, що платіжні системи-підписанти повинні знизити граничні розміри ставок комісії інтерчейндж:
- через два тижні після отримання дозволу АМКУ – до рівня не більше 1,20%;
- із 1 липня 2022 року – до рівня не більше 1,00%;
- із 1 липня 2023 року – до рівня не більше 0,9%.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!