• Посилання скопійовано

Старт нового покоління СЕП через війну перенесли на 1 квітня 2023 року

З 20 серпня 2022 року мало б запрацювати нове покоління СЕП НБУ на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та в цілодобовому режимі (24/7), але через війну старт нової системи перенесено на 1 квітня 2023 року

Старт нового покоління СЕП через війну перенесли на 1 квітня 2023 року

Національний банк України 1 квітня 2023 року здійснить перехід на нове покоління системи електронних платежів Національного банку (далі – СЕП) – на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та в цілодобовому режимі (24/7).

«До війни ми планували перейти на новий стандарт із 20 серпня 2022 року. Зважаючи на об’єктивні причини та дію воєнного стану, Національний банк відтерміновує перехід на нове покоління СЕП, щоб дати учасникам системи більше часу на доопрацювання їхніх автоматизованих систем та перебудови бізнес-процесів, – зазначив заступник Голови Національного банку Олексій Шабан. – Нове покоління СЕП надасть банкам та бізнесу нові можливості, ще більше підвищить безпеку платежів та посилить конкуренцію на платіжному ринку».

Крім того, перехід на ISO 20022 разом із упровадженням IBAN створюють технологічне підґрунтя для приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) та реалізації сервісу миттєвих платежів в Україні.

З метою злагодженого переходу на нове покоління СЕП банки України, Державна казначейська служба України та Національний депозитарій України  до 1 квітня 2023 року зобов'язані:

  • внести зміни до регламентів роботи своїх систем автоматизації, формування балансів за день та іншої звітності;
  • забезпечити достатній рівень пропускної спроможності каналів зв’язку для гарантованого та швидкого обміну інформацією в СЕП.

Відповідно з 1 квітня 2023 року усі міжбанківські платіжні операції відбуватимуться виключно через СЕП нового покоління.

Такі норми містить постанова Правління НБУ від 15.08.2022 р. №180 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 16 вересня 2021 року №93».

 

Довідково

Міжнародний стандарт ISO 20022 – універсальний спосіб взаємодії різних автоматизованих систем учасників фінансових і торгових ринків у світі. Він є основою функціонування європейських платіжних систем.

Переведення платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO 20022 триває з 2016 року. Зокрема, 23 травня 2016 року Національний банк підписав «Хартію приєднання до ISO 20022» (ISO 20022 Harmonisation Charter).

***

Читайте також: Нове покоління СЕП запрацює з 20 серпня 2022 року

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»