• Посилання скопійовано

Нацбанк урегулював діяльність Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Як до небанківської фінансової установи НБУ установив вимоги до обов’язкових нормативів Фонду, що обмежують ризики його діяльності за операціями з фінактивами

Нацбанк урегулював діяльність Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

Національний банк на виконання Закону України «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві» (далі – Закон) врегулював діяльність Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі – Фонд), який є небанківською фінансовою установою. Нагадаємо, Фонд створено з метою підтримки суб’єктів мікропідприємництва, малого та середнього підприємництва, фізичних осіб-підприємців, що провадять діяльність у галузі сільського господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів за кредитними договорами. Як до небанківської фінансової установи Національний банк установив вимоги до обов’язкових нормативів Фонду, що обмежують ризики його діяльності за операціями з фінансовими активами. Крім того, регулятор надав рекомендації щодо визначення непокритого кредитного ризику для регулювання діяльності Фонду та визначив вимоги до рішення про виплату дивідендів. Регулятор унормував порядок визначення нормативів та встановив нормативні значення: 

  • обсягу наданих непокритих гарантій (Н1), що не має перевищувати 4 (визначено Законом);
  • максимального ризику на одного принципала чи групу пов’язаних з принципалом контрагентів (Н2), що не має перевищувати 15%;
  • запасу ліквідності (Н3), який має становити не менше 20%.

Ці та інші вимоги містить Положення про регулювання діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, затверджене постановою Правління Національного банку України від  19 серпня  2022 року №184  “Про затвердження Положення про регулювання діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”. Постанова набирає чинності 24 серпня 2022 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»