• Посилання скопійовано

У касах банків нестача готівкової валюти: які дії Нацбанку?

За позицією НБУ, поточна нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою. Він рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення відповідних труднощів у майбутньому

У касах банків нестача готівкової валюти: які дії Нацбанку?

Національний банк України вживає заходів для вирішення питання з тимчасовою нестачею готівкової іноземної валюти в касах окремих банків, що викликана ситуативними логістичними труднощами з її доставкою з-за кордону.

З метою усунення труднощів із задоволенням потреб населення в готівковій іноземній валюті та забезпечення безперебійної роботи банківської системи в умовах війни Національний банк за необхідності здійснюватиме операції з обміну безготівкової валюти банків на готівкову валюту для підкріплення кас банківських установ.

Перша операція з обміну готівкової валюти на безготівкову відбудеться завтра, 7 вересня 2022 року. Національний банк проводитиме такі операції, доки це буде необхідно. Результати відповідних операцій публікуватимуться в день їх проведення.

"Поточна нестача готівкової валюти в окремих банках є тимчасовою. Національний банк уважно стежить за ситуацією та має достатньо готівкової валюти, щоб підтримувати готівкову валютну ліквідність банківської системи на належному рівні для задоволення потреб українців", – підкреслив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

Національний банк також рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення відповідних труднощів у майбутньому.

Звертаємо увагу, що операції з обміну готівкової валюти на безготівкову між Національним банком та банками України жодним чином не впливатимуть на обсяг міжнародних резервів України. 

***   

Довідково

Операції з підкріплення кас готівковою іноземною валютою здійснюються за регламентом, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 19 березня 2020 року №35 "Про здійснення Національним банком України операцій з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою" (зі змінами).  

Учасником операцій із підкріплення готівкової валюти може стати банк, що визначений Національним банком як системно важливий на момент проведення операції з підкріплення. У разі виникнення потреби в підкріпленні власних кас іноземною валютою в інших банків Національний банк радить їм звертатися до системно важливих банків.

Операції з підкріплення кас банків готівковою валютою здійснюватимуться за допомогою торговельно-інформаційних систем Refinitiv, які використовуються банками також для проведення операцій на міжбанківському валютному ринку. Граничний обсяг операцій становитиме 100 млн дол. США, мінімальна сума заявки від одного банку – 1 млн дол. США.

Національний банк задовольнятиме подані заявки банків у повному обсязі, якщо оголошена ним сума з обміну є достатньою для задоволення цих заявок. Якщо ж запити банків перевищуватимуть оголошений обсяг операції, то обмін відбуватиметься за пропорційним принципом відповідно до сум, вказаних у заявках банків.

Частота відповідних операцій залежатиме від потреб банківської системи в готівковій валютній ліквідності.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»