• Посилання скопійовано

Зʼявляться нові вимоги щодо платоспроможності кредитних спілок

Нацбанк оприлюднив для громадського обговорення проєкт Положення про порядок регулювання діяльності кредитних спілок в Україні

Зʼявляться нові вимоги щодо платоспроможності кредитних спілок

Національний банк оприлюднює для громадського обговорення проєкт Положення про порядок регулювання діяльності кредитних спілок в Україні (далі – Постанова). 

Положення розроблене відповідно до Законів України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" та "Про кредитні спілки" і встановлює пруденційні вимоги для кредитних спілок з метою забезпечення їх стабільної діяльності і своєчасного виконання ними зобов’язань перед своїми членами.

У Положенні, зокрема, визначено:

  • вимоги до капіталу кредитної спілки, ліквідності та порядок розрахунку відповідних нормативів;
  • елементи власного капіталу, які можуть бути включені до складу капіталу першого рівня, а також складові капіталу другого рівня кредитної спілки;
  • порядок використання резервного капіталу для покриття збитків; 
  • вимоги до плану відновлення діяльності кредитної спілки в разі порушення або зниження нормативних значень та порядку його розгляду й затвердження Національним банком.

Положення набере чинності з 01 січня 2024 року. 

Водночас для забезпечення плавного переходу ринку кредитної кооперації до нових вимог до структури регулятивного капіталу та пруденційних нормативів передбачено перехідний період до 31 грудня 2024 року. Протягом цього періоду кредитні спілки мають дотримуватися існуючих нормативів та одночасно здійснювати тестовий розрахунок нормативів згідно з новими вимогами. Повний перехід до виконання нових пруденційних нормативів передбачено з 01 січня 2025 року. Кредитні спілки матимуть час для приведення внутрішніх положень у відповідність до нових вимог до 01 липня 2024 року.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 25 грудня 2023 року на електронну адресу: NBFI.regulations@bank.gov.ua або на поштову адресу: вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»