• Посилання скопійовано

Оновлено вимоги до управління кредитними спілками

Положенням про пруденційні вимоги до фінансових компаній визначено вимоги щодо достатності власного капіталу, мінімальний розмір якого визначатиметься з урахуванням видів та кількості послуг фінансової компанії

Оновлено вимоги до управління кредитними спілками

Національний банк у межах імплементації норм Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії» встановив пруденційні вимоги до небанківських фінансових установ для забезпечення їхньої платоспроможності та мінімізації ризиків у їхньої діяльності.

Зокрема, Положенням про пруденційні вимоги до фінансових компаній визначено: 

  • вимоги щодо достатності власного капіталу, мінімальний розмір якого визначатиметься з урахуванням видів та кількості послуг фінансової компанії;
  • норматив левериджу, який дасть змогу збалансувати використання фінансовими компаніями власних та залучених коштів і розраховуватиметься як відношення суми сплаченого статутного капіталу та резервного капіталу до зобов’язань фінансової компанії.

Зазначені вимоги затверджені постановою Правління НБУ від 27.12.2023 №192 та наберуть чинності з 01 січня 2024 року. Фінансові компанії мають привести свою діяльності у відповідність до цих вимог до 01 липня 2024 року.

Положення про регулювання діяльності фінансових компаній, які мають право здійснювати діяльність з надання гарантій визначає: 

  • пруденційну вимогу щодо утримання небанківським гарантом не менше 50 відсотків від мінімального розміру власного капіталу у високоліквідних активах (грошових коштах, державних облігаціях тощо);
  • пруденційні нормативи достатності (адекватності) капіталу (Н1), максимального ризику на одну особу або групу повʼязаних осіб (Н2), запасу ліквідності (Н3);
  • механізм включення субординованого боргу до регулятивного капіталу для цілей виконання нормативів Н1 та Н2.

Вимоги для гарантів затверджені постановою Правління НБУ від 27.12.2023 №191 та набирають чинності з 01 січня 2024 року. Для виконання нормативного значення Н1 буде запроваджено перехідний період до 1 квітня 2024 року. З цієї самої дати діятиме пруденційна вимога щодо утримання високоліквідних активів.

Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг визначає порядок ухвалення Національним банком рішення про застосування заходів впливу за порушення законодавства щодо врегулювання простроченої заборгованості, інформування про таке рішення і організації відповідного документообігу. Положення затверджено постановою Правління НБУ від 27.12.2023 №193, яка набирає чинності з 01 січня 2024 року.

З набуттям чинності Положенням про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг втрачає чинність постанова Правління НБУ від 09.07.2021 №78 «Про затвердження Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг» (зі змінами).

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»