• Посилання скопійовано

Вказаний в анкеті банку рівень доходів пропонують застосовувати як орієнтир для лімітів на перекази

НБУ радить банкам домовитися на рівні асоціації, щоб головним орієнтиром для застосування лімітів був підтверджений рівень доходів клієнтів, зазначений вказаний в анкеті

Вказаний в анкеті банку рівень доходів  пропонують застосовувати як орієнтир для лімітів на перекази

 На зустрічі Правління НБУ з керівниками 30 найбільших банків обговорювалися три головні способи вирішення такого питання: збільшення обсягів фінансування зростаючих потреб бюджету через інвестування в ОВДП, активне кредитування відновлення енергетики та запобігання використанню банків у протиправних схемах ухилення від сплати податків. Про це йдеться у пості НБУ на його офіційній сторінці у Фейсбуці.

Під час зустрічі, голова НБУ нагадав, що з 1 жовтня діятимуть встановлені НБУ ліміти на р2р-перекази. Фінальне рішення про обмеження в 150 000 грн на місяць є тимчасовим, доки банки не посилять власні системи фінансового моніторингу, та має низку виключень, зокрема для волонтерів.

«Наша позиція: ринок не повинен бути зарегульованим. Але в ситуації, коли бюджет втрачає мільярдні суми податків через протиправні схеми, такі кроки необхідні», – пояснив Андрій Пишний.

Заступник Голови НБУ Дмитро Олійник зазначив, що Національний банк та більшість банків активно борються з «дропами», однак окремі установи не «заважають» таким клієнтам, вважаючи зростання клієнтської бази важливішим за ризики використання банку для відмивання коштів.

Ми радимо банкам домовитися на рівні асоціації, щоб головним орієнтиром для застосування лімітів був підтверджений рівень доходів клієнтів, вказаний в анкеті. І щоб ліміти були встановлені одночасно по всьому ринку задля уникнення зміни клієнтами одного банку на інший, – зазначив Дмитро Олійник. – Упродовж наступного місяця ми розпочнемо створювати реєстр скомпрометованих карток, далі – реєстр «неблагонадійних» торговців.

Також Дмитро Олійник наголосив на важливості відстеження і контролю за експортно-імпортними операціями із закупівлі енергообладнання, та аналізу ФОПів у практиці ухиляння від сплати податків корпораціями. Банківська спільнота з цього питання має надати свої пропозиції, які Національний банк опрацює та дасть відповідні рекомендації.

Під час зустрічі також обговорювалися інші актуальні теми, зокрема, підготовка до наступної місії Міжнародного валютного фонду, стабільне функціонування валютного ринку на тлі сезонного зростання виручки від аграріїв та успішної реструктуризації державного боргу, а також безперервна робота банківської системи в умовах тривалої відсутності електроенергії.

***

Читайте також:

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»