
ПриватБанк вже нині готовий розглядати проекти фінансування інвестиційних проєктів великого бізнесу, щоб підтримати інноваційний розвиток та трансформацію економіки – про це заявив член правління ПриватБанку з питань корпоративного бізнесу та МСБ Євген Заіграєв на форумі Industrial Evolution, який зібрав представників виробничого бізнесу, інвесторів, фінансистів та урядовців на базі Індустріального парку «Біла Церква».
За словами Євгена Заіграєва, нині банки мають досдатньо ліквідності для кредитування і в Україні не мають дефіциту коштів для інвестицій в розвиток сучасного виробництва, скоріш є дефіцит цікавих економічно обґрунтованих інноваційних проєктів. І ПриватБанк готовий активно фінансувати великий бізнес у цьому напрямі.
«Ми маємо говорити не лише про виживання як на початку війни, ми говоримо про те, що у країни є унікальний шанс розвивати нове, інноваційне виробництво та технології, Україні потрібні індустріальні парки, інновації, нове обладнання, транспорт, і все це потребує фінансування, яке готові надавати банки. Ми розглядаємо інвестиційні проєкти сьогодні з терміном фінансування 5-7 років. Зазвичай бізнесу потрібно на такі проєкти до 10, а іноді 15-16 років. ПриватБанк готовий розглядати довгі інвестпроєкти, тим більше, що трансформаційні проєкти сьогодні підтримуються міжнародними фінансовими організаціями – це індустріальні парки, відновлювальна енергетика тощо», – зазначив Євген Заіграєв.
ПриватБанк вже використовує для підтримки українського бізнесу дві кредитні лінії з ЄБРР на 240 та 400 млн євро, а цього року планує підписати угоду на 600 млн євро – загалом банк матиме 1,24 млрд євро гарантій, щоб фінансувати проєкти розвитку бізнесу не тільки на заході україни, а й на Чернігівщині, Харківщині, Сумщині, у Запоріжжі, Дніпрі та Одесі. При цьому вартість валютного кредитування в українських банках є навіть більше привабливою, ніж у Європі, що дає унікальні можливості для експортерів та компаній, чия бізнес модель дозволяє перекривати валютні ризики.