• Посилання скопійовано

НКЦПФР пропонує доопрацювати законопроєкт про віртуальні активи

У схваленій комітетом редакції містяться положення, які не відповідають регламенту MiCA, що ставить під загрозу євроінтеграційний курс України та створює суттєві ризики для розвитку ринку віртуальних активів

НКЦПФР пропонує доопрацювати законопроєкт про віртуальні активи

Finance.ua розповідає, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) пропонує доопрацювати рекомендований у четвер парламентським комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики законопроєкт про оподаткування віртуальних активів та залучити до цього процесу всі відповідальні органи, враховуючи правоохоронні структури.

«У схваленій комітетом редакції містяться положення, які не відповідають регламенту MiCA, що ставить під загрозу євроінтеграційний курс України та створює суттєві ризики для розвитку ринку віртуальних активів. Особливе занепокоєння викликає норма про автоматичну авторизацію токенів, що усуває навіть спрощену перевірку, яку пропонувала комісія», – пояснила пресслужба регулятора у коментарі агентству «Інтерфакс-України».

У Нацкомісії вважають, що це відкриває шлях до неконтрольованого виходу на ринок провайдерів і емітентів з країни-агресора або юрисдикцій, що підтримують ворога та є прямою загрозою для нацбезпеки.

Зазначається, що окрему стурбованість викликає виключення НКЦПФР як одного з регуляторів цього ринку, оскільки у тексті документа зазначений лише НБУ та «інший регулятор», якого визначить Кабінет Міністрів за погодженням з Національним банком України (НБУ).

«Ідея незрозуміла, але точно зрозуміло, що такий підхід руйнує принцип незалежного арбітражного регулювання, суперечить міжнародним стандартам (зокрема, IOSCO). НБУ не має належних повноважень щодо регулювання ринків капіталу, зокрема, публічної пропозиції токенів або нагляду за їх емітентами. Це сфера відповідальності саме НКЦПФР як профільного регулятора ринку цінних паперів і похідних фінансових інструментів», – підкреслили у комісії.

У НКЦПФР сподіваються, що до другого читання всі спірні положення будуть усунуті, а законопроєкт – приведено у відповідність до міжнародних норм і націнтересів.

***

Читайте також: Комітет ВРУ рекомендує прийняти за основу законопроєкт щодо віртуальних активів

Джерело: FINANCE.UA

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»