Головна Усі новини Фінанси і банки Банки

Внесено зміни до Інструкції про касові операції

Крім цього, визначено порядок обміну банкнот національної валюти, пошкоджених спеціальним розчином

Нацбанк затвердив зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні.

Змінами, зокрема, передбачено, що оброблення банкнот, які за критеріями якості належать до категорії значно зношених банкнот, здійснюється виключно ручним способом з використанням приладів (детекторів) для контролю за справжністю банкнот, що забезпечують збільшення зображень, візуалізацію ультрафіолетового та інфрачервоного захисту та магнітний контроль.

Банку забороняється видавати клієнтам, а також повертати чи тимчасово передавати виявлені в них сумнівні щодо справжності та платіжності банкноти (монети), у тому числі навмисно пошкоджені з метою вчинення кримінального правопорушення, пошкоджені під час надзвичайного режиму банкноти національної валюти, а також сумнівні щодо справжності банкноти іноземної валюти.

Крім цього, визначено порядок обміну банкнот національної валюти, пошкоджених спеціальним розчином.

Зокрема, зазначено, що під час приймання через операційну касу від фізичних та юридичних осіб банкнот національної валюти, пошкоджених спеціальним розчином, банк складає довідку про вилучення таких банкнот для проведення розслідувань та відповідних досліджень правоохоронними органами, на підставі якої оформляється прибутковий позабалансовий ордер.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Банки
Теги:
Каса , Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?