• Посилання скопійовано

Адміністрування ЄСВ не передаватимуть до ПФУ: ВРУ відхилила законопроєкт

ВРУ провалила голосування за законопроєкт №9569 про внесення змін щодо адміністрування ЄСВ. За ним мали би сплачувати ЄСВ на рахунки ПФУ, а звітувати з ЄСВ – через сайт е-послуг ПФУ. Його відхилено повністю

Адміністрування ЄСВ не передаватимуть до ПФУ: ВРУ відхилила законопроєкт

25  квітня  ВРУ провалила прийняття законопроєкту №9569 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Про це повідомив Железняк у своєму Телеграм-каналі. Він підкреслив, що законопроєкт відхилено повністю.

 

Що передбачав законопроєкт №9569?

За Законом було заплановано об’єднати адміністративні структури та покласти адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на Пенсійний фонд України.

Таким чином, взяття на облік страхувальників, забезпечення збору та обліку страхових коштів, контроль за повнотою та своєчасністю їх сплати, ведення Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб, мав би здійснювати Пенсійний фонд України відповідно до законодавства.

Відповідно сплата єдиного внеску мала би здійснюватися у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду.

Платник ЄСВ мав би бути зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до територіального органу Пенсійного фонду за місцем обліку платника єдиного внеску (прибрано уточнення - основним). Подавати звітність про нарахування ЄСВ потрібно було би через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду в електронній, а страхувальникам, у яких кількість застрахованих осіб не перевищує п’ять осіб – за їх вибором у паперовій формі, у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах соціального захисту населення та Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Велика ймовірність, що замість квартальної єдиної звітності бухгалтерам впровадили би дві. При цьому подавати потрібно було би:

  • щомісячну звітність з ЄСВ – до ПФУ;
  • щоквартальну звітність з ПДФО та ВЗ – до ДПС;
  • а от що було би з деклараціями ФОПів, – невідомо. Можливо, знову був би окремий звіт.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»