• Посилання скопійовано

Змінено вимоги до банків, у яких місцеві бюджети можуть розміщувати депозити

Уряд змінив вимоги до банків, у яких місцеві бюджети можуть розміщувати власні кошти на депозитних рахунках

Змінено вимоги до банків, у яких місцеві бюджети можуть розміщувати депозити

За пропозицією Міністерства фінансів, Кабінет Міністрів України убезпечив кошти місцевих бюджетів від фінансових ризиків. Згідно з Постановою №444 від 30 червня 2015 року Уряд змінив вимоги до банків, у яких місцеві бюджети можуть розміщувати власні кошти на депозитних рахунках.

Мета Міністерства фінансів України – проведення фіскальної децентралізації та створення системи, що об’єктивно відображатиме зусилля місцевої влади по посиленню власної фінансової спроможності, та додасть стимулу місцевим громадам для нарощування податкової бази й оптимізації витрат.

В рамках цього процесу Уряд та Міністерство розширюють фінансові права місцевих органів влади. Зокрема, травневою Постановою №378 Уряд дав можливість органам місцевого самоврядування самостійно обирати установу, в якій вони обслуговуватимуть власні кошти (у частині бюджету розвитку та власних надходжень). Це дало змогу місцевим органам влади самостійно вирішувати, зберігати свої кошти на рахунках Державного казначейства, чи в державному банку. Це знижує залежність місцевих органів влади від Держказначейства та дає можливість заробити на процентах по вкладах.

30 червня, за пропозицією Міністерства фінансів, Уряд вніс зміни до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитних рахунках у банках. Згідно з Постановою №444, змінюються вимоги щодо статутного капіталу банків, у яких місцеві бюджети можуть розміщувати власні кошти. Вимогу щодо розміру статутного капіталу банку (більше 10 млрд грн.) змінено на вимогу щодо наявності істотної (більше 75%) участі держави в статутному капіталі банку. Окрім того, згідно з новими вимогами, тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів можуть розміщуватися на конкурсних засадах лише у тих банках, які не належать до категорії проблемних або неплатоспроможних та мають стабільні фінансові позиції.

Мета даних змін – забезпечити захист коштів місцевих бюджетів, мінімізувати фінансові ризики в управлінні грошовими потоками та уникнути можливих втрат. 

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Фінанси і банки/Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Банки»