• Посилання скопійовано

Нацбанк про створення та ведення Кредитного реєстру

ВРУ прийняла законопроект №7114-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків" у другому читанні та в цілому

Нацбанк про створення та ведення Кредитного реєстру

Верховна Рада прийняла законопроект №7114-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків" у другому читанні та в цілому. Це рішення підтримали 226 народніх депутатів. Ми про це писали тут>>

"Кредитний реєстр Національного банку – додатковий дієвий інструмент банківського нагляду для зменшення рівня кредитного ризику, забезпечення безпеки банківських операцій, захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку, а, отже, підвищення стабільності банківської системи в цілому та відновлення кредитування", – підкреслила заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.

Прийнятий у другому читанні законопроект матиме позитивний ефект для макрофінансової стабільності держави. Так, створення та ведення державного кредитного реєстру центральним банком забезпечить ефективне функціонування системи обміну інформацією, яка є необхідною під час здійснення кредитування. Саме така система потрібна для здійснення ефективного банківського регулювання та нагляду, а також для належної оцінки банками ризиків під час здійснення кредитування та зниження частки проблемних кредитів.

Крім того, у ході ведення кредитного реєстру Нацбанк зможе здійснювати моніторинг концентрації кредитного ризику, що відповідно посилить захист інтересів вкладників та інших кредиторів банків.

НБУ при створенні та веденні кредитного реєстру:

  • використовуватиме інформацію кредитного реєстру для цілей фінансової стабільності
  • сприятиме управлінню банками кредитним ризиком
  • надаватиме банкам інформацію.

При цьому, до зобов’язань банків відноситимуться:

  • надання інформації та регулярне її оновлення (поширюється також на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб);
  • використання інформації для оцінки кредитного ризику;
  • повідомлення клієнта про те, що інформація про нього надаватиметься до кредитного реєстру.

У свою чергу кожен боржник банку:

  • матиме право доступу до інформації, яка міститься про нього в кредитному реєстрі;

може вимагати внесення змін до такої інформації у разі незгоди з її змістом.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Банки»