Головна Усі новини Фінанси і банки Банки

НБУ модернізував правила організації захисту електронних банківських документів

Нацбанк врегулював використання програмно-апаратного модуля генерації ключів та передбачив застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації Нацбанку виключно захищених носіїв інформації

Нацбанк модернізував правила організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації регулятора.

Зокрема, врегульовано використання програмно-апаратного модуля генерації ключів та передбачено застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації Нацбанку виключно захищених носіїв інформації, що дасть змогу:

  • оптимізувати норми Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації НБУ (зокрема, у частині ведення діловодства (обліку), обладнання приміщень технічними засобами охорони тощо);
  • знизити ризики інформаційної безпеки під час управління ключовими даними у банках та інших установах в Україні, що використовують засоби захисту інформації НБУ.

Відповідні зміни містить постанова НБУ від 05.10.2018 р. №106.

Метою прийняття Постанови №106 є удосконалення та модернізація вимог до використання та зберігання засобів криптографічного захисту інформації НБУ банками та іншими установами в Україні, які використовують такі засоби.

Постанова №106 набирає чинності 31 березня 2019 р., що дасть можливість банкам та іншим установам поступово адаптуватися до нових вимог регулятора.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 7 Закону «Про Національний банк України» і ст. 10 Закону «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» особливості захисту інформації в системах, які забезпечують банківську діяльність, установлюються Нацбанком.

***

Читайте також:

Усі новини на тему>>

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / Банки
Теги:
Банки , Фінанси

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі