Нацбанк модернізував правила організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації регулятора.
Зокрема, врегульовано використання програмно-апаратного модуля генерації ключів та передбачено застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації Нацбанку виключно захищених носіїв інформації, що дасть змогу:
- оптимізувати норми Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації НБУ (зокрема, у частині ведення діловодства (обліку), обладнання приміщень технічними засобами охорони тощо);
- знизити ризики інформаційної безпеки під час управління ключовими даними у банках та інших установах в Україні, що використовують засоби захисту інформації НБУ.
Відповідні зміни містить постанова НБУ від 05.10.2018 р. №106.
Метою прийняття Постанови №106 є удосконалення та модернізація вимог до використання та зберігання засобів криптографічного захисту інформації НБУ банками та іншими установами в Україні, які використовують такі засоби.
Постанова №106 набирає чинності 31 березня 2019 р., що дасть можливість банкам та іншим установам поступово адаптуватися до нових вимог регулятора.
Нагадаємо, що відповідно до ст. 7 Закону «Про Національний банк України» і ст. 10 Закону «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» особливості захисту інформації в системах, які забезпечують банківську діяльність, установлюються Нацбанком.
***
Читайте також:
- Нацбанк розширив можливості використання дистанційної ідентифікації фізосіб через систему BankID
- З 2 жовтня зміниться порядок міжбанківських переказів коштів
- Нацбанк впровадить кіберзахист переказу коштів
- Порядки відкриття та ведення рахунків, а також здійснення безготівкових розрахунків удосконалять