• Посилання скопійовано

Що насправді означає заборона обмінникам демонструвати курс валют: відповідь НБУ

Заборона демонструвати курси валют поза приміщеннями кас є одним зі заходів у комплексі дій для зменшення спекулятивної складової на валютному ринку

Що насправді означає заборона обмінникам демонструвати курс валют: відповідь НБУ

НБУ на своєму офіційному телеграм-каналі розповідає наступне.

Що насправді означає заборона небанківським установам демонструвати курс валют поза приміщенням кас? 

Відповідь на це питання в колонці для «Економічної правди» дали Ольга Лобайчук, начальник Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ та Олексій Лупін, директор Департаменту відкритих ринків НБУ.

 

Переповідаємо найголовніше

Минулого тижня НБУ комплексно посилив вимоги до небанківських фінустанов, які здійснюють обмін валют.

Це і запровадження вимог до охорони приміщень, і до відеоспостереження, і додаткових вимог щодо подання в НБУ інформації з РРО (реєстраторів розрахункових операцій) та норма про демонстрацію курсу валют.

Посилення правил пов'язане з тим, що дії небанківських установ свідчили про штучне підвищення курсу в готівковому сегменті валютного ринку.

 

Як допоможе посилення вимог?

Заборона демонструвати курси валют поза приміщеннями кас є одним із заходів у комплексі дій, що сприятиме зменшенню спекулятивної складової на валютному ринку.

Відсутність табло «на кожному кроці» запобігатиме агресивному підштовхуванню населення до користування фінпослугами, яких вони можуть не потребувати.

Сам комплекс запроваджених заходів сприятиме відповідальнішій участі небанківських установ на валютному ринку.

 

Як пов'язане рішення НБУ із захистом прав споживачів фінпослуг?

Нечесна комерційна практика може завдати шкоди економічним інтересам споживача, впливаючи на ухвалення ним рішень.

Наприклад, коли споживач бачить, що за день в одному ж і тому пункті продажу вартість валюти зростає по кілька разів, це може бути фактором купівлі, навіть якщо такого наміру у споживача не було. Через необдуману спонтанну купівлю валюти громадяни можуть нести фінансові втрати.

Водночас у небанківських установах трапляються випадки, коли курси обміну валют, вивішені біля входу, не співпадають з тими, за якими продавець готовий продавати або купувати.

Основна вимога НБУ полягає в тому, що інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі – копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют.

Тобто відповідне рішення спрямоване, у тому числі, на захист прав споживачів, особливо у період дії воєнного стану.

 

Про що свідчить європейський досвід?

Країни Європейського Союзу та Великобританія врегулювали проблеми непрямого впливу на курс на рівні Директиви №2005/29/ЄС Європарламенту та Ради ЄС про недобросовісну комерційну практику стосовно споживачів на внутрішньому ринку.

Ця практика стала корисною для поліпшення складної ситуації на українському ринку обміну валют.

Повністю прочитати колонку можна за посиланням.

***

Читайте також: НБУ посилив вимоги до обмінних пунктів

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»