• Посилання скопійовано

Голова НБУ анонсував скасування низки валютних обмежень

Нацбанк найближчим часом скасує низку валютних обмежень, запроваджених після початку війни. Вони стосуватимуться виплат за дивідендами бізнесу та імпорту послуг

Голова НБУ анонсував скасування низки валютних обмежень

Національний банк найближчим часом скасує низку валютних обмежень, запроваджених після початку війни. Вони стосуватимуться виплат за дивідендами бізнесу та імпорту послуг.

Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, повідомляє РБК-Україна з посиланням на брифінг, який транслювався на Youtube.

"Ураховуючи достатньо комфортний рівень міжнародних резервів, контрольовану ситуацію на валютному ринку та очікування щодо подальшого надходження міжнародної допомоги, НБУ готує низку кроків з валютної лібералізації в найближчі тижні", - сказав він.

Як зазначив Пишний, минулого року НБУ узгодив з МВФ  Стратегію пом'якшення валютних обмежень та переходу до "керованої гнучкості" та в середньостроковій перспективі до інфляційного таргетування.

Він нагадав, що стратегія не містить часових меж, а побудована на передумовах.

"Наразі ми бачимо підстави для того, щоб завершити перший етап, який передбачає певні послаблення щодо нових дивідендів, скасування заборони на імпорт послуг і валютну лібералізацію можливості обслуговування старих боргів", - сказав він.

За його словами, нині НБУ перебуває на етапі фіналізації рішення.

Пишний також повідомив, що "валютна лібералізація триватиме і надалі".

 

Пом'якшення валютних обмежень

Згідно з публічною версією Стратегії пом'якшення валютних обмежень, передбачено лібералізацію торговельного фінансування, управління валютними ризиками банків, можливість репатріації відсотків за "старими" борговими зобов'язаннями та інвестиціями.

Раніше голова НБУ Андрій Пишний заявив, що Національний банк України після переходу до гнучкості курсу гривні до долара готується перейти до пом'якшення валютних обмежень.

Джерело: РБК-Україна

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»