Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Зарплати керівників держпідприємств пропонують прив’язати до окладів прибиральниць

Керівник підприємства, що повністю або частково належить державі чи місцевій владі, не повинен отримувати у 30 разів більше за прибиральницю. Про це йдеться у законопроекті №10379

У пояснювальній записці до проекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про працю» (№10379) наголошується на «величезних зловживаннях щодо розподілу фонду оплати праці між працівниками суб’єктів господарювання, що належать повністю або частково державі або територіальній громаді» - пише "ЗіБ".

Дійсно, ЗМІ та політики час від часу шокують українців інформацією про доходи керівників державних монополій, що виражаються семизначними цифрами. І ці зарплати перевищують навіть ті, що отримують керівники аналогічних підприємств у країнах ЄС. Проте доходи пересічних працівників цих самих підприємств у рази нижчі за європейські.

На думку автора проекту, керівники таких підприємств будуть більше зацікавлені у зростанні зарплат своїх підлеглих, якщо їхні доходи напряму залежатимуть від розміру мінімальної зарплати на підприємстві. А тому пропонується заборонити більш ніж 30-кратний розрив між найменшою та найбільшою зарплатами і посадовими окладами на підприємстві, в установі, організації, що прямо або опосередковано належить повністю або частково державі чи територіальній громаді.

Джерело
Закон&Бізнес
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Держпідприємства , Заробітна плата , Законопроекти , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі