12 листопада 2019 року Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону "Про внесення змін до статті 2 Закону України „Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати".
Для чого ці зміни?
Як зазначено у пояснювальній записці, цей законопроект розроблений на виконання рекомендацій Мін’юсту за результатами проведення антикорупційної експертизи Закону „Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати”.
Так, згідно з висновком Мін’юсту, Закон містить положення, що сприяє або може сприяти вчиненню корупційних правопорушень (корупціогенний фактор), а саме нечіткість встановленої адміністративної процедури.
Так, у частині другій статті 2 Закону, якою передбачено, що під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, серед переліку видів доходів громадян (пенсії, соціальні виплати, заробітна плата, грошове забезпечення) існує позиція „та інші”.
Що пропонується?
З метою усунення корупціогенного фактору законопроектом пропонується встановити чіткий перелік грошових доходів громадян, за порушення строків виплати яких проводиться компенсація, а саме:
- пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати до пенсії, встановлені законодавством);
- соціальні виплати;
- стипендії;
- заробітна плата (грошове забезпечення);
- сума індексації грошових доходів громадян.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.