• Посилання скопійовано

Зміни до Порядку №100 діють з 12 вересня: опубліковано постанову!

Новим рішенням КМУ змінив Порядок №100 для виплати компенсації за невикористані відпустки. Постановою №957 встановлено окремі правила для нарахування виплати компенсації за минулі роки до 31 грудня включно. Змінені правила починають діяти з 12 вересня

Зміни до Порядку №100 діють з 12 вересня: опубліковано постанову!

Ми вже повідомляли, що 1 вересня КМУ прийняв постанову щодо обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, що проводитеметься з урахуванням виплат за робочий рік, у якому виникло право на таку відпустку.

Вона одразу ж викликала багато запитань у наших читачів (і в бухгалтерів по всій країні). Як же це працюватиме на практиці?

І ми пообіцяли: як тільки зʼявиться остаточна редакція змін, ми одразу їх прокоментуємо (і, звісно, з прикладами). Але та постанова так і не зʼявилося. Виходячи з появи схожої за змістом Постанови її вирішили не підписувати та не опубліковувати.

Тож зміни до Порядку №100 затверджено тільки одні - від 8 вересня. 11 вересня КМУ оприлюднив текст Постанови №957 від 08.09.2023. З її текстом можна ознайомитися тут. (Це посилання на сайт Кабміну, самі зміни у вигляді окремого файлу читайте за ще одним посиланням під текстом постанови або тут.)

 

Що передбачає Постанова №957

За текстом Постанови №957 у Порядку №100 змінять редакцію абз. 1 п. 2. А саме:

  1. Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, надання матеріальної (грошової) допомоги або виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки, надання матеріальної (грошової) допомоги або виплати компенсації за невикористані відпустки. Тож це правило працює на загальних підставах і далі.
  2. Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки, на які працівник набув право до 31 грудня 2023 р., проводиться виходячи з виплат, нарахованих у 2023 році.

Цією ж постановою КМУ внесено зміни до Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у частині можливості надання матеріальної допомоги у розмірі не більше середньомісячної заробітної плати (замість середньомісячної заробітної плати).

12 вересня Постанову №957 оприлюднено в "Урядовому курʼєрі". Тож вона вже діє. Отже, при обрахунку компенсації з 12 вересня потрібно застосовувати нові правила.

Окремо вже готуємо аналіз змін у нарахуванні компенсації за невикористану відпустку з прикладами.

***

Читайте також: 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»