• Посилання скопійовано

Рада знову візьметься за колдоговори: новий законопроєкт №13388 після відхилення попереднього

У ВРУ зареєстровано аналогічний законопроєкт №13388 "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану"

Рада знову візьметься за колдоговори: новий законопроєкт №13388 після відхилення попереднього

17 червня відхилено та знято з розгляду законопроєкт №12291-1 "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" щодо зупинення дії окремих положень колективного договору. Про нього ми розповідали раніше тут.

А 19 червня Г. Третьякова та інші нардепи зареєстрували у ВРУ аналогічний законопроєкт №13388 "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".

Ним передбачено, що у період дії воєнного стану роботодавець може ініціювати зупинення дії окремих положень колективного договору, які регулюють відносини, визначені цим Законом. При цьому дія таких положень може бути зупинена тільки за взаємною згодою сторін колективного договору у порядку, визначеному цим колективним договором.

Нагадаємо, що колективний договір, угода укладаються на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавців.

Водночас, статтею 11 Закону  «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» наразі встановлено, що на час військового стану дія окремих положень колективного договору за ініціативою роботодавця може бути зупинена.

На думку законотворців, оскільки ця норма надає одностороннє право одній із сторін договору визначати дію або зупинення положень колективного договору на власний розсуд, це може призводити до необґрунтованого порушення узятих нею зобов’язань. Саме у звязку з цим пропонується встановити, що дія положень колективного договору може бути зупинена тільки за взаємною згодою сторін колективного договору у порядку визначеному законом та цим колективним договором.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим законом сторони колективного договору зобов’язані будуть почати переговори про можливості та строки поновлення його положень, зупинених без взаємної згоди його сторін. Порядок та строки поновлення таких положень визначаються сторонами колективного договору. Про рішення щодо поновлення дії положень колективного договору сторона роботодавця має повідомити орган, що здійснив повідомну реєстрацію цього колективного договору, у тижневий строк з дня ухвалення такого рішення.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»