• Посилання скопійовано

Встановлення зв’язку захворювання з умовами праці: деталі від ПФУ

У разі підозри у працівника хронічного професійного захворювання керівник закладу охорони здоров’я за поданням лікаря-профпатолога направляє запит керівнику територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням підприємства

Встановлення зв’язку захворювання з умовами праці: деталі від ПФУ

Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області розповідає, що у разі підозри наявності у працівника хронічного професійного захворювання керівник закладу охорони здоров’я за поданням лікаря-профпатолога направляє запит керівнику територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням підприємства, де працює (працював) хворий, на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці. Копії запиту надсилаються територіальному органу Пенсійного фонду України за фактичним місцезнаходженням підприємства (установи, організації), де працює (працював) хворий, та роботодавцю.

Територіальний орган Держпраці після отримання запиту надсилає припис роботодавцю для надання необхідних документів за встановленою формою, серед яких копії протоколів та карт умов праці за результатами вимірювань (досліджень), складених санітарними лабораторіями, хронометраж робочого часу, відповідність його вимогам технологічного процесу, дані попереднього під час прийняття на роботу та періодичних медичних оглядів тощо.

Після отримання від роботодавця необхідних документів територіальний орган Держпраці складає санітарно-гігієнічну характеристику умов праці працівника.

На непрацюючих пенсіонерів або осіб, які не працюють, лікарем з гігієни праці територіального органу Держпраці складається інформаційна довідка про умови праці працівника у разі підозри в нього хронічного професійного захворювання.

У разі виникнення підозри на хронічне професійне захворювання після припинення контакту працівника із шкідливими виробничими факторами (пізній силікоз, деякі онкологічні захворювання тощо), а також у разі неможливості отримання даних про його умови праці інформаційна довідка складається на підставі даних трудової книжки та гігієнічної характеристики умов праці на аналогічних робочих місцях або типових санітарно-гігієнічних характеристик умов праці за результатами наукових досліджень в аналогічних професійних групах.

Після отримання необхідних документів, включаючи санітарно-гігієнічну характеристику умов праці / інформаційну довідку, заклад охорони здоров’я направляє працівника на консультацію до лікаря-профпатолога області або міста.

Для встановлення остаточного діагнозу та зв’язку захворювання з впливом шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу лікар-профпатолог області або міста направляє хворого до спеціалізованого профпатологічного закладу охорони здоров’я, якому МОЗ надало право встановлювати остаточний зв’язок захворювання з умовами праці, з відповідними документами.

Спеціалізовані профпатологічні заклади охорони здоров’я проводять амбулаторне та/або стаціонарне обстеження хворих і встановлюють діагноз хронічного професійного захворювання.

Рішення про зв’язок захворювання з умовами праці приймається лікарсько-експертною комісією спеціалізованого профпатологічного закладу охорони здоров’я на підставі клінічних, функціональних досліджень (амбулаторних або стаціонарних) з урахуванням відомостей, зазначених у:

  • трудовій книжці – для визначення стажу роботи в умовах дії виробничих факторів;
  • виписці з амбулаторної картки (форма 025/у);
  • історії хвороби за весь період спостереження;
  • направленні хворого на огляд до лікарсько-експертної комісії з медичним висновком лікаря-профпатолога;
  • санітарно-гігієнічній характеристиці умов праці;
  • інформаційній довідці про умови праці працівника;
  • висновку фтизіатра, нарколога та інших документах (у разі потреби).

Висновок лікарсько-експертної комісії про наявність (відсутність) хронічного професійного захворювання видається працівникові під розписку, а його копія надсилається головному спеціалістові з професійної патології області або міста за місцем роботи або проживання працівника та територіальному органові.

Пенсійного фонду України. Додатково хворому видається довідка про стаціонарне обстеження у спеціалізованому профпатологічному закладі охорони здоров’я.

У разі підтвердження наявності хронічного професійного захворювання у хворого спеціалізованими профпатологічними закладами охорони здоров’я складається повідомлення про хронічне професійне захворювання за формою №П-3, яке протягом трьох робочих днів після встановлення діагнозу надсилається керівникові підприємства, шкідливі виробничі фактори на якому призвели до виникнення хронічного професійного захворювання, територіальному органу Держпраці, який здійснює державний нагляд (контроль) за підприємством, територіальному органові Пенсійного фонду України за фактичним місцезнаходженням підприємства, а також профпатологу, який направив хворого до спеціалізованого профпатологічного закладу охорони здоров’я.

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»