• Посилання скопійовано

Чи можна працівнику достроково зняти з себе догану?

Трудове законодавство не забороняє власне працівнику звернутися до керівництва із клопотанням про дострокове зняття догани. Так, догану може бути знято до закінчення одного року

Чи можна працівнику достроково зняти з себе догану?

ГО «Трудові Ініціативи» на своїй сторінці у Facebook розповідає про дострокове зняття догани.

Важливо розуміти, що дострокове зняття догани не свідчить про законність наказу про її винесення та про відсутність предмета спору. Про це йдеться в постанові КЦС ВС від 25.10.2022 у справі №487/1491/21.

Відповідно до положень ст. 151 КЗпП дострокове, тобто до закінчення одного року, зняття стягнення – це право, а не обов’язок роботодавця (постанова КЦС ВС від 24.07.2019 у справі №592/1669/17).

Трудове законодавство також не забороняє власне працівнику звернутися до керівництва із клопотанням про дострокове зняття догани. Так, ч. 2 ст. 151 КЗпП передбачає, що догана може бути знята до закінчення одного року, якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни та проявив себе як сумлінний працівник.

Також працівник може звернутись до Профспілки, а Профспілка виступить ініціатором (адже законодавчо не визначено, хто конкретно може ініціювати зняття), це матиме трохи більший важіль, ніж якби працівник звернувся сам.

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»