Мінсоцполітики нагадує, що відповідно до ч. 3 ст. 179 КЗпП за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги.
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження зарплати (ч. 3 та 6 ст. 179 КЗпП) надаються за заявою жінки та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу (ч. 1 ст. 181 КЗпП).
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону «Про відпустки» право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості зі збереженням на її період місця роботи (посади), зарплати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.
Тому на період перебування основного працівника у відпустці для догляду за дитиною за ним зберігається та посада, з якої він йшов у зазначену відпустку. Однак на період відсутності цього працівника адміністрація підприємства може прийняти на роботу іншого працівника за строковим трудовим договором (ч. 2 ст. 23 КЗпП) на період до виходу з відпустки для догляду за дитиною основного працівника.
Після виходу на роботу основного працівника трудовий договір працівника, який працює за строковим трудовим договором, припиняється відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП.
Тож у разі якщо основний працівник так і не вийшов на роботу з відпустки для догляду за дитиною, немає необхідності розривати строковий трудовий договір з працівником, якого тимчасово взяли на цю посаду, чи попереджати його про продовження дії цього договору.