• Посилання скопійовано

Мінсоцполітики: кого скорочувати

Мінсоцполітики у листі від 21.05.2012 р. №80/06/187-12 розповіло, які працівники мають більше шансів зберегти робоче місце при скороченні.

Так, при скороченні чисельності або штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. Це встановлено ст. 42 КЗпП.
Цікаво, що механізм визначення того, хто знає більше і працює старанніше, законодавством не передбачений.
При цьому Міністерство посилається на «практику» і радить роботодавцям проводити порівняльний аналіз на основі досягнень і «проколів» працівників. Наприклад, враховувати такі факти, як освіта, дисциплінарні стягнення, заохочення, премії, прогули, відпустки за свій рахунок, а також, що цікаво, тривалі лікарняні.
Також відомство роз’яснило, кому віддається перевага за рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації. Отже, в такому випадку пощастить:
•    — сімейним громадянам — за наявності двох і більше утриманців;
•    — особам, в сім’ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
•    — працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на цьому підприємстві;
•    — працівникам, які навчаються у вишах і ПТУ без відриву від виробництва;
•    — учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
•    — авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;
•    — працівникам, які дістали на цьому підприємстві трудове каліцтво або професійне захворювання;
•    — особам з числа депортованих з України, протягом п’яти років з часу повернення;
•    — працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.

Джерело: Всеукраїнська асоціація кадровиків

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»