Мінсоцполітики листом від 10.05.2012 р. №75/06/186-12 розповіло про долю трудового договору у разі зміни власника або реорганізації підприємства.
Згідно з ч. 3 ст. 36 Кодексу законів про працю України у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, розподілу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.
Припинення трудового договору за ініціативою власника або уповноваженого ним органу можливе тільки у разі скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40).
У листі наголошується, що до трудових книжок працівників слід внести запис про реорганізацію за аналогією до перейменуванням підприємства (п. 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. №58) — «Підприємство таке-то з такого-то числа реорганізоване шляхом злиття таких-то підприємств», а у графі 4 проставляється підстава реорганізації — наказ (розпорядження), його дата і номер.
Звільнення при реорганізації підприємства можливе тільки в одному випадку
Припинення трудового договору за ініціативою власника або уповноваженого ним органу можливе тільки у разі скорочення чисельності або штату працівників (Лист Мінсоцполітики від 10.05.2012 р. №75/06/186-12)
Джерело: ЮРЛІГА
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати