Ставлячи запитання про причини тривалих перерв, роботодавець прагне знизити ризики для себе і переконатися, що ви не були звільнені через порушення трудової дисципліни, за вами немає темної історії, ви не байдикували і, головне, дійсно зможете ефективно працювати в компанії.
Причини перерв бувають різні: сімейні обставини, навчання, здоров’я, бажання відпочити після інтенсивної роботи, проблеми з пошуком нової позиції. Все це нормальні життєві обставини, і роботодавцю важливо зрозуміти вашу мотивацію до праці та “чистоту” вашої передісторії. Тому, коли претендент на співбесіді коментує “білі плями” в резюме загальними фразами, це працює не на його користь.
Headhunter дає такі рекомендації:
1. Говорити чесно. Чесність дуже важлива, тому що обман швидко і легко спливе. І, головне, говорити: якщо ви мовчите, то у роботодавця виникають свої домисли не на вашу користь.
2. Не звинувачувати зовнішні обставини (не було роботи, не запрошували і т. п.), а шукати причини в собі, в тому, що ви робили щось не так.
3. Якщо це були сімейні обставини, то важливо переконати роботодавця, що з усіма своїми особистими справами (сім’я, здоров’я і ін.) ви впоралися якимось чином і тепер повністю готові присвятити себе роботі.
4. Якщо це затяжний пошук, то розкажіть, як ви шукали роботу, що робили для цього. Роботодавцю важливо знати, що ви не сиділи склавши руки, а щось робили. Тут важливо показати, що ви дієте, керуєте процесом, використовуєте різні методи. Не соромтеся наводити конкретні приклади.
Крім того, якщо вам здається, що пошук роботи затягнувся, перевірте, чи помічають ваше резюме роботодавці, які шукають собі співробітників. Завжди бути на виду вам допоможе регулярне оновлення дати публікації вашого резюме.