Українські офісні працівники розділилися в думках щодо 2013 року. Майже половина респондентів оптимістично дивляться в майбутнє: 21% опитаних говорить про те, що їхня компанія активно зростатиме; 27% очікують хоч і незначного, але зростання. Інша половина налаштована не так позитивно. 23% опитаних вважають, що головним завданням для їхнього роботодавця на 2013 буде втриматися «на плаву», а ще 27% очікують серйозних проблем у бізнесі, скорочень або навіть ліквідації підприємства.
Найбільш позитивно налаштованими показали себе працівники енергетичної галузі. Зростання тією чи іншою мірою прогнозують 75% опитаних. Оптимістичні плани на майбутнє будують також працівники сфери продажів (62%) та працівники ІТ-галузі (62%). Не такі веселі перспективи у будівельників – половина з них очікує скорочення бізнесу. Не чекають хорошого від майбутнього року також і компанії, що працюють у сфері послуг для бізнесу і для кінцевого споживача. Більше третини з них не впевнені, що переживуть наступний рік, а ще для половини основне завдання року – втриматися «на плаву».
Такі прогнози, як і бізнес-плани компанії на рік, на думку опитаних, найчастіше засновані на загальній ринковій кон’юнктурі (61%), поточних показниках роботи компанії (60%) та її бізнес-цілях (44%).
Респонденти прогнозують кадрову політику своїх роботодавців, виходячи з відомих їм планів на рік. Більшість опитаних тлумачать такі «прикмети» легко, лише 11% не змогли визначитися з відповіддю на це питання. Майже третина офісних працівників очікує у прийдешньому році стабільності – без звільнень, але і без активного розширення. 23% упевнені, що очікується незначне скорочення персоналу. Майже стільки ж наполягають на тому, що їхню компанію очікують масові звільнення. І лише 13% можуть похвалитися планами активного кадрового розширення.
У своїх зарплатних прогнозах опитані не поспішають бути оптимістами. Майже 40% думають, що зарплата залишиться на колишньому рівні, 16% побоюються, що рівень доходу знизиться, п’ята частина респондентів взагалі не готова щось прогнозувати. Лише 27% опитаних вірять у те, що у 2013 на них чекає надбавка до зарплати. Найвищий відсоток тих, хто очікує підвищення, серед IT-спеціалістів (46%). А ось ТОП-менеджери усіх напрямків більше за інших груп побоюються зниження заробітної плати (22%).
У разі кризи першими «підуть під ніж» премії, бонуси і зарплати – вважають опитані. Наступними скоротять витрати на нематеріальну мотивацію співробітників, а вже потім – витрати на ведення бізнесу, рекламу і PR.
Незважаючи на не надто оптимістичні прогнози, більшість співробітників не поспішає змінювати місце роботи. Активно шукати роботу наступного року збираються лише 30% респондентів. Частіше від інших подумують про зміну місця роботи працівники сфери послуг для бізнесу та кінцевого споживання (42%). Про нову роботу також активно розмірковують і працівники будівельної галузі (44%). Найбільш задоволеними та спокійними знову виявилися працівники напрямку IT. Вони та співробітники енергетичної галузі у 50% випадків не замислюються про зміну місця роботи.
Пошук роботи воліють не відкладати. 66% з тих, кому потрібна нова робота, шукають її вже зараз, 13% планують розпочати з нового року, 4% думають зайнятися кар’єрою лише з другого півріччя, а 17% ще не визначилися з планами.
Дані було отримано в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні взяли участь 1 229 респондентів з різних регіонів України.