Мінсоцполітики зазначило, що для припинення трудового договору в порядку переведення та захисту прав працівника власник або уповноважений ним орган підприємства, куди переводиться працівник, повинен подати відповідний лист-запит власнику або уповноваженому ним органу підприємства, на якому працює працівник, з проханням звільнити його з роботи на підставі переведення.
Відсутність у листі-запиті строку звільнення може призвести до виникнення трудових спорів.
У разі згоди власника або уповноваженого ним органу підприємства, на якому працює працівник, на припинення з останнім трудового договору на підставі переведення працівнику необхідно подати відповідну заяву з проханням звільнити його з роботи.
Прийняття на іншу роботу здійснюється теж на підставі відповідної заяви працівника з проханням прийняти на роботу в порядку переведення. Припинення трудового договору і прийняття на роботу мають бути оформлені наказами чи розпорядженнями відповідних власників підприємств або уповноважених ними органів про звільнення працівника з попереднього місця роботи та про прийняття його на нове місце роботи в порядку переведення з посиланням на п. 5 ст. 36 КЗпП у погоджений сторонами строк.
Між звільненням і прийняттям на роботу зазвичай перерви бути не повинно (Лист Мінсоцполітики від 25.09.2013 р. №175/06/186-13).