Мінсоцполітики у листі від 18.06.2015 р. №1002/18/93-15 роз'яснило: якщо при укладенні галузевої (міжгалузевої) угоди підприємство було представлено суб'єктами сторін цієї угоди і зі сторони роботодавця, і зі сторони працівників, то норми та положення цієї угоди будуть обов'язковими для дотримання на підприємстві.
Під час укладення галузевої угоди:
- інтереси працівників представляє профспілкова сторона цієї угоди, суб'єктами якої є всеукраїнські профспілки та їх об'єднання, що діють у межах певного виду або кількох видів економічної діяльності;
- інтереси роботодавця - або сторона роботодавців, суб'єктами якої є всеукраїнські об'єднання організацій роботодавців, що діють у межах певного виду (кількох видів економічної діяльності), або сторона органів виконавчої влади, суб'єктами якої є відповідні центральні органи виконавчої влади.
Водночас законодавство з питань колективно-договірного регулювання трудових відносин не містить норм щодо заборони підприємствам під час укладення колективного договору враховувати норми тієї галузевої угоди, до якої підприємство належить за характером виробництва.
При цьому, на думку Мінсоцполітики, роботодавець і працівники можуть у межах повноважень прийняти узгоджене рішення керуватися нормами та положеннями такої галузевої угоди. Водночас підприємства, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, у своїй діяльності мають керуватися також і Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", зокрема, щодо їх підпорядкування органам місцевого самоврядування.