Мінсоцполітики у листі від 19.08.2015 р. №1069/13/84-15 нагадало, що Постановою КМУ "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу" установлені такі способи подання Повідомлення про прийнятих працівників:
• засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
• на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
• на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Подання Повідомлення про прийнятих працівників за допомогою підприємств поштового зв'язку постановою не передбачено.
Натомість Держпраці у листі від 03.08.2015 р. №1364/24/21/01/2298-15 зазначило, що у Порядку не зазначено, яким саме шляхом паперові носії мають бути доставлені до місця знаходження ДФС. А це, на їхню думку, не виключає можливості надсилання інформації поштовим відправленням із повідомленням про одержання. У такому випадку датою повідомлення буде дата надсилання листа відповідно до поштової квитанції.
Отже, як бачимо, можливість подання повідомлення поштою не заборонена, але й не встановлена прямо законодавством. Тож, по можливості, слід уникати подання повідомлення цим шляхом.
А ті роботодавці, які все ж таки надішлють це повідомлення поштою, повинні бути готові до відстоювання свого права у суді так само, як і до того, що рішення буде прийняте не на їх користь.