Держпраці у Хмельницькій області надало роз’яснення стосовно змін істотних умов праці у зв’язку із переведенням на іншу роботу.
Відповідно до статі 32 КЗпП переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством допускається тільки за згодою працівника (за винятком випадків, передбачених ст. 33 КЗпП та в інших випадках, передбачених законодавством).
Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я.
У зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Новини на тему:
- Переведення працівника на інше підприємство: що з компенсацією за відпустку?
- Переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, - правомірне?