• Посилання скопійовано

Мінсоцполітики про запровадження електронних трудових договорів

У разі запровадження електронних трудових договорів Уряд захистить права працюючих людей і протистоятиме тіньовій зайнятості, - Андрій Рева

Мінсоцполітики про запровадження електронних трудових договорів

Абсолютно нову норму для України -  обов’язкову електронну реєстрацію всіх трудових договорів - Міністр соціальної політики України Андрій Рева пропонує  внести в новий Закон про зайнятість.

„Роботодавець буде зобов’язаний інформацію про працівника вносити в спеціальний реєстр. Це буде живий реєстр працюючих людей, - пояснює  Міністр соціальної політики. - Більше того, трудовий договір вважатиметься НЕ укладеним, якщо він НЕ зареєстрований електронно. Адже чимало людей потерпають від того, що працюють, але не мають при цьому соціальних гарантій, бо ніде офіційно не зареєстровані. Таким чином, якщо нам вдасться ввести електронну реєстрацію трудових договорів, то ми не  лише посилимо контроль, а й відповідальність перед працюючими людьми”.

Міністр вважає, що цей  трудовий договір можна буде накладати на систему персоніфікованого обліку Пенсійного Фонду, відслідковуючи стан виплат  зарплат, і те,  як сплачуються внески. Окрім того, цей, так званий,  живий реєстр  показуватиме й  кількість працюючих людей.

У разі припинення дії договору працівника  з роботодавцем, оформлятиметься інший.

„Запровадження електронних трудових договорів, не лише дасть  можливість якісно  захистити трудові права громадян, а й успішно долати тіньову зайнятість”, - переконаний Андрій Рева.    

До речі, на даний момент  в Україні зафіксовано шість випадків штрафів роботодавців  за неукладений трудовий договір у максимальному  розмірі.  Це – десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

Джерело: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»