Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Працівник йде у відпустку у день, який відпрацьовують напередодні: чи працювати йому в цей день?

Якщо працівник перебуватиме у відпустці з 31 грудня, то для нього субота 29 грудня 2018 року є робочим згідно з графіком роботи підприємства

Постійне сезонне питання як від роботодавців так і від працівників – коли треба виходити на роботу у разі перенесення робочих днів, які передують святковим? Відповідь надає Держпраці у Кіровоградській області.

Згiдно iз ч. 3 ст. 67 КЗпП у випадку коли святковий або неробочий день (ст. 73 КЗпП) збiгається з вихiдним днем, вихiдний день переноситься на наступний пiсля святкового або неробочого.

Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також рацiонального використання робочого часу розпорядженнями КМУ рекомендується переносити робочi днi для працiвникiв, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихiдними днями у суботу та недiлю.

У зв'язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендацiйний характер, рiшення про перенесення робочих днiв приймається роботодавцем, що призводить до змiни графiка роботи пiдприємства.

Тому всi дiї щодо надання вiдпусток, виходу на роботу та оплати лiкарняних мають вiдбуватись на пiдставi прийнятого на пiдприємствi рiшення щодо перенесення робочих днiв, тобто по змiненому у зв'язку перенесенням робочих днiв графiку роботи пiдприємства.

При цьому слiд мати на увазi, що у разi перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню на iнший вихiдний день, для збереження балансу робочого часу за рiк тривалiсть роботи у цей перенесений робочий день має вiдповiдати тривалостi передсвяткового робочого дня, як це передбачено ст. 53 КЗпП.

11 січня 2018 року Урядом прийнято рішення (розпорядження №1-р) про перенесення робочих днів у 2018 році. Для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ робочі дні перенесено з:

  • п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;
  • понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;
  • п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;
  • понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;
  • понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

Враховуючи вищевикладене, (як приклад) для працівника, який перебуватиме у відпустці з 31 грудня – субота 29 грудня 2018 року є робочими згідно з графіком роботи підприємства.

У разі відсутності працівника на роботі в зазначений день без поважної причини до нього може бути застосовано дисциплінарне стягнення відповідно до ст. 147 КЗпП.

***

Читайте також: Чи має працівник виходити на роботу в ті дні, на які перенесено робочі дні

Джерело
Держпраці в Кіровоградській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини , Держпраці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі