• Посилання скопійовано

Чи потрібно надавати навчальну відпустку у період простою?

Підприємство зобов’язане надавати працівникові навчальну відпустку саме в той час, який визначив навчальний заклад. Запровадження простою не може бути підставою для відмови працівникові в наданні оплачуваної навчальної відпустки

Чи потрібно надавати навчальну відпустку у період простою?

До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернулася пані Оксана, яка працює на одному з приватних підприємств Донецької області, але у зв’язку з бойовими діями  перебуває у простої.

Пані Оксана повідомила, що набуває другу вищу освіту, і відповідно до розкладу скоро розпочинаються заняття. Але роботодавець відмовився надати оплачувану додаткову відпустку у зв’язку з навчанням, мотивуючи тим, що пані Оксана перебуває у простої, і взагалі під час дії воєнного стану він має право відмовити працівникові у наданні будь-якого виду відпусток.

Засобами телефонного зв’язку інспекторка праці зв’язалась з роботодавцем пані Оксани та повідомила таке.

За нормами статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Відповідно до статті 34 КЗпП простій - це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про відпустки» працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки. Підставою для надання такої відпустки є заява працівника та довідка-виклик навчального закладу.

Підприємство, установа зобов’язані надавати працівникові навчальну відпустку саме в той час, який визначив навчальний заклад. Запровадження простою не може бути підставою для відмови працівникові в наданні оплачуваної навчальної відпустки. Відповідно до вимог статті 217 КЗпП України, на час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням (статті 211, 213, 216 КЗпП) за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.

Роботодавець погодився, що був неправий та надав пані Оксані відпустку згідно з трудовим законодавством.

Пані Оксану та її роботодавця було повідомлено про інформаційний портал Держпраці: pratsia.in.ua. , на якому можна знайти відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема й у воєнний час.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»