• Посилання скопійовано

Як встановлюють зв’язок захворювання з умовами праці працівників?

У разі підозри наявності у працівника хронічного професійного захворювання (отруєння) з метою встановлення діагнозу складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці

Як встановлюють зв’язок захворювання з умовами праці працівників?

«Судово-юридична газета» розповідає, що Державна служба України з питань праці надала пояснення, яким чином встановлюється зв’язок захворювання з умовами праці працівників.

Так, порядок виявлення у працівника підозри на професійне захворювання, встановлення та підтвердження професійного захворювання, а також форми відповідних документів визначено та затверджено Постановою КМУ від 17.04.2019 №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

У разі підозри наявності у працівника хронічного професійного захворювання (отруєння) з метою встановлення діагнозу складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці.

Санітарно-гігієнічну характеристику складає лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням підприємства (установи, організації), де працює хворий, на запит керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, за поданням лікаря-профпатолога.

Віднесення захворювання до хронічного професійного здійснюється відповідно до процедури встановлення зв’язку захворювання з умовами праці згідно із зазначеним вище Порядком та Переліком професійних захворювань, затвердженим постановою КМУ від 08.11.2000 №1662 «Про затвердження переліку професійних захворювань».

Джерело: Судово-юридична газета

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»