• Посилання скопійовано

Нюанси працевлаштування неповнолітніх: розʼяснення від Держпраці

Працевлаштування неповнолітніх має свої певні особливості. Зокрема, неповнолітнім працівникам заборонено працювати в небезпечних умовах, на нічних, понаднормових роботах та у вихідні. Трудовий договір з неповнолітніми укладається лише у письмовій формі

Нюанси працевлаштування неповнолітніх: розʼяснення від Держпраці

Головна державна інспекторка відділу з питань праці західного регіону управління інспекційної діяльності у Кіровоградської області взяла участь у семінарі на тему: «Праця неповнолітніх» з працівниками відділу праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей та центру соціальних служб Благовіщенської міської ради. 

Інспекторка роз’яснила, що право на працю, яку громадянин, зокрема і неповнолітній, обирає собі вільно, визначено ст. 43 Конституції України. Для неповнолітніх громадян діюче законодавство України встановлює спеціальні умови праці, але чимало осіб про це не знає. До того ж деякі недобропорядні роботодавці використовують нелегальну найману працю, і в результаті неповнолітні залишаються взагалі без належних їм трудових гарантій.

Працевлаштування неповнолітніх має свої певні особливості. Зокрема, неповнолітнім працівникам заборонено працювати в небезпечних умовах, на нічних, понаднормових роботах та у вихідні. Трудовий договір з неповнолітніми укладається лише у письмовій формі.

Інспекторка звернула увагу на те, що у разі залучення до роботи неповнолітніх роботодавцям необхідно врахувати деякі моменти.

Максимальна тривалість робочого часу:

  • від 14 до 16 років – 24 години на тиждень;
  • від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень.

Дозволений вік:

  • 16-18 років – без обмежень;
  • 15-16 років – за згодою одного з батьків або особи, що їх замінює;
  • 14-15 років – у вільний від навчання час для виконання легкої роботи за згодою одного з батьків або особи, що їх замінює.

Особливі умови:

  • медичний огляд при прийнятті на роботу і щороку до 21 року;
  • спеціальний облік із зазначенням  дати народження;
  • заробітна плата на рівні дорослого працівника;
  • щорічна відпустка 31 день, додатково навчальні відпустки.

Неповнолітні мають виконувати лише легку роботу, що не завдає шкоди здоров’ю та не порушує процесу навчання.

Таким чином, праця неповнолітніх в умовах воєнного стану вимагає особливої уваги та дотримання законодавства, яке гарантує їм безпеку, соціальний захист і можливість поєднувати роботу з навчанням та відпочинком.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»